Sveiko maisto laikymo galimybės (be plastiko!)


Sveikata besirūpinančiai šeimai svarbu pirmenybę teikti sveiko maisto saugojimui. Kadangi mes sunkiai dirbame, kad kuo daugiau pirktume ir paruoštume visaverčius ekologiškus maisto produktus, negalime nepastebėti ir maisto laikymo talpyklų. Praėjo laikai, kai maistui laikyti buvo naudojamas Tupperware.

Nors atrodo, kad plastikas yra patogus ir nebrangus pasirinkimas, tai nėra saugus pasirinkimas. Netgi plastikas be BPA turi BPS ir kitų cheminių medžiagų, kurios gali būti dar blogesnės. Ir nors plastikiniai maisto laikymo indai paprastai nėra vienkartiniai plastikai, plastiko naudojimas maistui laikyti vis dar yra problema.

Mūsų šeima sunkiai dirbo, kad pereitų prie netoksiškų ir nebraižančių indų bei kitų namų apyvokos reikmenų. Maisto saugojimui plastikiniai maisto konteineriai ir plastikiniai maišeliai yra įprasta kaina, todėl tai gali būti sudėtinga. Man prireikė kelerių metų, bet pagaliau laipsniškai atsisakiau visų plastikinių maisto produktų laikymo indų. Dabar vietoj to naudojame stiklą, metalą arba silikoną. Nors iš pradžių tai gali atrodyti neįtikėtina, tai tikrai svarbu mūsų šeimos sveikatai.

Kodėl gi ne naudoti plastikinius maisto laikymo konteinerius?

Nors atrodo, kad plastikas yra pigiausia ir lengviausia alternatyva, tai tikriausiai pats blogiausias dalykas, kuriame galite laikyti maistą. Kenksmingos cheminės medžiagos, tokios kaip BPA (arba bisfenolis A) ir ftalatai, gali patekti į mūsų maistą, gėrimus ir kūną. BPA yra estrogeną imituojanti cheminė medžiaga, kuri gali sutrikdyti hormonų gamybą ir sukelti svorio padidėjimą.

Taip pat plastike rasite ftalatų, nors Europoje jie buvo uždrausti. Jie ypač kenksmingi vyrams ir berniukams (taip pat ir gimdoje).

Tai kenkia ne tik mūsų kūnui, bet ir aplinkai. Ar žinojote, kad tik 9% plastiko yra perdirbama? Likusi dalis patenka į sąvartynus. Ten jis suyra saulėje, išskirdamas toksiškas chemines medžiagas ir šiltnamio efektą sukeliančias dujas. Arba dar blogiau, plastikas išplaukia į jūrą, sukeldamas pavojų laukinei gamtai.

Be to, kad jie yra geresni jūsų sveikatai ir aplinkai, dar vienas neplastikinių laikymo indų pranašumas yra tai, kad juos galima naudoti orkaitėje. Tai reiškia, kad galite įdėti juos tiesiai į orkaitę arba konvekcinę orkaitę, kad pašildytų, o tai ilgainiui sumažins patiekalų kiekį. Kai kurie netgi tinkami naudoti mikrobangų krosnelėje (nors nerekomenduoju jų naudoti). O kai baigsite valgyti, likučiai gali patekti tiesiai į šaldytuvą arba šaldiklį.

Netoksiškų maisto produktų laikymo konteineriai

Kai pirmą kartą pradėjau pereiti prie netoksiško maisto saugojimo, nebuvo daug galimybių. Tačiau puikios naujienos yra tai, kad dabar yra daug galimybių laikyti aukštos kokybės maistą be plastiko. Nuo stiklo iki nerūdijančio plieno iki silikono – daugybė pasirinkimų! Ir jie patenkina beveik bet kokį maisto saugojimo poreikį, pradedant nuo likučių laikymo, sauso maisto iki valgymo kelyje.

Maisto saugojimas šaldytuve ir šaldiklyje

Maisto laikymas šaldytuve ir šaldiklyje yra labai svarbus norint išlaikyti tikrą maisto virtuvę. Nesvarbu, ar ruošiate maistą, ruošiate maistą porcijomis, ar gaminate maistą šaldiklyje, jums reikės saugios maisto saugojimo vietos. Vietoj plastikinių maišelių ir indų dabar naudoju šiuos alternatyvius maisto laikymo indus šaldytuve ir šaldiklyje.

Nepamirškite, laikant skysčius šaldiklyje, palikite jiems vietos plėstis.

Stiklas

  • Stiklo mūro stiklainiai – Šios stiklinės talpyklos, kurias galima plauti indaplovėje, yra mano mėgstamiausios, nes jos nebrangios ir universalios. Kvartalo ir pusės galono dydžio stiklainiai puikiai tinka laikyti sriubas, padažus, sultinį ir net likusius troškinius bei šonus.
  • Pyrex stikliniai indai su dangteliais– Nors jie turi plastikinius dangčius, kuriuose nėra BPA, jie yra gana nebrangūs ir kai kurie iš pirmųjų konteinerių, kuriuos gavau, kai pakeičiau. Tai puikiai tinka likučiams laikyti.
  • „Glasslock“ orkaitės saugus maisto laikymas– Aš taip pat turiu šį rinkinį ir visą laiką naudoju jį beveik viskam susidėti. Jie puikūs, nes juose nėra BPA.
  • Stikliniai maisto laikymo indai su bambukiniais dangteliais – Šis maisto laikymo indų rinkinys turi bambukinius, o ne plastikinius dangčius. Jie taip pat yra nepralaidūs!
  • Ello Duraglass – Tai puikūs stikliniai maisto laikymo indai, nes dangteliai užsifiksuoja. Juos galima laikyti šaldiklyje, o išorėje esanti silikoninė įvorė apsaugo, kad stiklas netaptų per slidus, kai jis užšalęs.

Silikonas

  • Xtrema silikoninė maisto saugykla– Man patinka šie sulankstomi šaldytuvo laikymo konteineriai, nes jie neužima daug vietos spintelėse, kai nenaudojami, ir juos lengva sudėti į šaldytuvą. Tai taip pat puikūs patiekalų ruošimo indai.
  • Viršus su užtrauktuku – Šios maistinės silikoninės talpyklos yra puikios, nes yra smagių spalvų ir įvairių dydžių bei formų, skirtų laikyti beveik bet ką. Ir juos galima plauti indaplovėje!

Nerūdijantis plienas

  • Užrakinami nerūdijančio plieno konteineriai – Tai puikiai tinka daiktams, kuriuos mano vaikai turi dažnai pasiekti, pavyzdžiui, supjaustytas daržoves ar vaisius, nes jie nedūžta! Jie taip pat puikiai tinka laikyti šaldiklyje, nes yra nedūžtantys ir daug telpa.
  • Nerūdijančio plieno maisto laikymo indai – Šis rinkinys yra saugus šaldiklyje, sandarus, sandarus, be BPA ir sukraunamas, todėl sutaupo vietos, kai jų nenaudojate.

Maisto pakuotės

Kita vieta, kurioje naudojame plastikinį maisto saugojimą, bet apie tai galime nepagalvoti, yra plastikinė plėvelė, vaško popierius, laikymo maišeliai ir aliuminio folija. Aš taip pat atsisakiau jų, kai padarėme keitimą.

  • Bičių vaško maistinės pakuotės – Man tai patinka, nes galite suformuoti bet kokio dubenėlio ar patiekalo formą, kurią norite naudoti. Jei turite laiko, netgi galite pasigaminti naminę daugkartinio naudojimo maisto plėvelę.
  • Natūralus pergamentinis popierius – Natūralus pergamentinis popierius puikiai tinka įvynioti mėsai, žuviai ir pan., prieš laikant.
  • Silikoniniai dangteliai – Taip pat neseniai atradau šiuos silicio siurbimo dangčius, kurie jau turimus dubenėlius paverčia šaldytuvo saugykla.
  • Maisto Huggers – Tai puiku, kai reikia atšaldyti pusę citrinos, žaliosios citrinos ar net avokado. Jie sukuria sandarų sandarumą, kad maistas nebūtų išdžiūvęs ar pasenęs.
  • „Stasher“ silikoniniai maišeliai – jie yra įvairių spalvų ir dydžių, kad būtų galima laikyti daiktus, o ne „Ziploc“ maišelius!

„On-The-Go“ saugykla

Išeidami iš namų į keliones naudojame kitokias galimybes nei namuose. Stiklas yra kietas, kai esate lauke, dėl saugumo (negalite atsinešti stiklo į baseiną!). Jis taip pat sunkesnis nei kiti neplastikiniai maisto laikymo indai. Tai yra indai, kuriais išeidami pasiimame maistą.

  • Viršus su užtrauktuku – Iš pradžių buvo sunku pakeisti plastikinius maišelius užkandžiams ir sumuštiniams, bet dabar pamilau šiuos silikoninius maišelius.
  • Silikoniniai sulankstomi laikymo konteineriai – Kai man reikia pakuoti lengvą, mėgstu naudoti šiuos sulankstomus indus, kuriuose nėra BPA. Baigę valgyti, mes juos tiesiog suskaidome ir beveik neužima vietos. Netgi ėmiau juos į lagaminą, kai nuvykau pati pasigaminti valgio.
  • Sumuštinis ir užkandžių krepšys su užtrauktuku – Puikiai tinka sausiems užkandžiams keliaujant.
  • Nerūdijančio plieno termosas – Tai puiki galimybė pasiimti skysčių keliaujant! Jis yra nepralaidus ir gali būti naudojamas su kambario temperatūros, šaltu ar karštu maistu, kad jie būtų švieži. Man tai patinka, nes dangtelyje nėra vidinės lūpos, kuri surenka maistą ir tampa bjauri.
  • U Konserve prieskonių saugykla – Mėgstu juos prie humuso ar naminių padažų, kuriuos turime pasiimti keliaujant. Jie turi puikius sandarius dangtelius, pagamintus iš silikono.
  • Lunchbots Bento Box – Šie pietų indai puikiai tinka pietums (arba vakarienei!) keliaujant.

Sandėliavimo sandėlis

Kita vieta, kur jums reikės neplastikinių maisto produktų laikymo indų, yra sandėliukas. Visiems sausam maistui, įskaitant grūdus, riešutus, sėklas, pupeles, miltus ir kt., reikia netoksiškos laikymo vietos.

  • Masono stiklainiai su sandariais dangteliais – Man patinka šie stikliniai maisto laikymo indai su užrakinamais dangteliais daiktams, kuriuos perku dideliais kiekiais.
  • Viršus su užtrauktuku – Jų didesni maisto laikymo maišeliai puikiai tinka sausoms prekėms laikyti, nes pilni jie atsistoja.
  • Stiklinis indas su dangteliu – Tai didesnių dydžių daiktams, kurių reikia daug laikyti.
  • Nerūdijančio plieno kanistrų rinkinys – Tai puikūs, nes nesulaužomi! Kavos pupeles laikau viename iš jų, nes jos turi sandarų dangtelį.
  • Stikliniai prieskonių stiklainiai – Jei džiovintas žoleles ir prieskonius perkate dideliais kiekiais, šie stikliniai indai yra puikus būdas juos laikyti. Man patinka bambukiniai dangčiai ir pritaikomos etiketės.

Daugiau apie tai, kaip sumažinti plastiko kiekį savo namuose, galite perskaityti čia.

Kaip laikyti maistą be plastiko? Koks jūsų mėgstamiausias neplastikinio maisto laikymo variantas?



Source link