Širdies ligos yra pagrindinė vyrų ir moterų mirties priežastis Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau istoriškai ir net šiandien moterys yra nepakankamai atstovaujamos širdies ligų tyrimuose, klinikinėje slaugos srityje gali būti nepastebėtos, kai kalbama apie širdies ir kraujagyslių priežiūrą, ir taip pat. daugelis moterų Jungtinėse Valstijose (44 proc.) nepripažįsta širdies ligų kaip savo žudiku.
Moterys istoriškai buvo neįtrauktos į širdies ir kraujagyslių tyrimus ir apskritai medicininius tyrimus, nes buvo tikima, kad tirti moteris būtų sunku dėl moteriškų hormonų arba kad tai gali pakenkti moterims ir jų būsimam vaisingumui. Dabar žinome, kad šie įsitikinimai yra klaidingi, tačiau prielaidos paliko pėdsaką tyrime:
- Daugumoje širdies ir kraujagyslių ligų tyrimų moterys sudaro tik trečdalį tiriamosios populiacijos,
- Moterys yra nepakankamai atstovaujamos išeminės širdies ligos klinikiniuose tyrimuose ir
- Moterys sudaro tik 24% širdies nepakankamumo tyrimų.
Kadangi šios mokslinių tyrimų spragos patenka į sveikatos priežiūros sistemą, jos turi įtakos pacientų rezultatams ir gali turėti įtakos tiek paslaugų teikėjų, tiek pacientų mąstymui apie širdies ligas. Tai atliekama sveikatos priežiūros aplinkoje šiais būdais:
- Moterys, patiriančios krūtinės skausmą, skubios pagalbos skyriuje laukia 11 minučių ilgiau nei vyrai, kuriems pasireiškia tokie patys simptomai,
- Spalvotų moterų skundus sveikatos priežiūros specialistai labiau sumenkina, palyginti su kitomis grupėmis, įskaitant vyrus ir baltaodžius moteris, ir
- Moterys, palyginti su vyrais, rečiau gauna gaires nukreiptą širdies ligų gydymą ir intervencijas.
Kitas iššūkis siekiant pagerinti šiuos rezultatus yra tai, kad tik 13 % kardiologų yra moterys, o moterų vis dar nepakankamai atstovaujama vadovaujant širdies ir kraujagyslių tyrimams ir skelbiant publikacijas.
Moterų širdies sveikatos rezultatams pagerinti bus taikomas visapusiškas ir daugialypis požiūris – nuo papildomo į moteris orientuoto sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo švietimo iki patobulintos klinikinių tyrimų įvairovės iki kultūriškai jautrių ir pritaikytų visuomenės švietimo išteklių iki didesnės politikos paramos.
Anksčiau šiais metais Moterų sveikatos tyrimų draugija paskelbė širdies sveikatos politikos darbotvarkę, kurioje pateikiami keli būdai, kaip spręsti lyčių skirtumus širdies sveikatos srityje. Tarp pateiktų rekomendacijų yra šios:
- Didinkite visuomenės informuotumą apie širdies ligas, vykdydami federalinę visuomenės informavimo kampaniją apie širdies sveikatą.
- Padidinkite įvairovę visuose mokslo lygiuose iš naujo įvesdami ir priimdami Įstatymą „Diversifying Investigations Via Equitable Research Studies for Every (DIVERSE) Trials“.
- Spręsti lyčių šališkumą rengiant sveikatos profesijų švietimą integruojant mokymą apie lytį ir lyčių skirtumus į medicinos mokymo programas.
- Moterys išryškinamos širdies ir kraujagyslių ligų klinikinėse gairėse (o kai kuriais atvejais – kaip dėmesio centre), o ne kaip pasekmių ar specialių pacientų grupė.
- Padarykite pacientus priežiūros plano centru, skatindami atvirą paslaugų teikėjų ir asmenų bendravimą, kad būtų atsižvelgta į asmeninius pageidavimus, vertybes ir gyvenimo būdo veiksnius.
- Pakeiskite naudojimo valdymą ir kitas draudimo sutartis, kad patenkintumėte pacientų poreikius, įskaitant 2023 m. saugaus žingsnio įstatymą ir pacientų apsaugą nuo nemedicininio gydymo, kad gydymo planai ir pasirinkimai būtų stabilūs.
- Sukurti visapusiškus, į pacientą orientuotus metodus, skirtus socialiniams veiksniams ir pagrindinėms širdies ligų priežastims spręsti, pavyzdžiui, užtikrinti galimybę gauti aprūpinimą maistu ir tokias programas kaip Papildomos mitybos pagalbos programa (SNAP); kurti intervencijas, kurios būtų jautrios kultūrai ir pritaikytos vietos demografijai; ir integruoti bendrą gerovę (fizinį aktyvumą, mitybą) į medicinos mokymo programas, kad galiausiai būtų sukurta prevencinė sveikatos priežiūros sistema.
Šios rekomendacijos yra tik dalis pokyčių, kurių reikia norint reikšmingai pagerinti moterų širdies sveikatos būklę visą gyvenimą. Perskaitykite rekomendacijas politikos darbotvarkėje „Moterų širdies sveikatos rezultatų gerinimas per visą gyvenimą“.
Širdies liga laikoma „nematoma liga“; jis nėra matomas kitiems ir gali būti sunku diagnozuoti. Tačiau gindami širdies sveikatą – didindami moterų informuotumą apie jų asmeninę riziką susirgti širdies ligomis ir užtikrindami, kad klinikiniuose širdies ir kraujagyslių sistemos tyrimuose būtų pakankamai atstovaujama įvairioms moterų grupėms – galime sumažinti širdies ligų naštą Jungtinėse Valstijose ir išgelbėti gyvybes.
Moterų širdies sveikatos tyrimų, gydymo ir švietimo gerinimas yra kylanti banga, kuri pakels mus visus. Prisijunkite prie SWHR šį Moterų sveikatos mėnesį ir visus metus, kai dirbame kurdami visuomenę, kurioje širdies ir kraujagyslių sveikatai teikiama pirmenybė ir remiama asmens, bendruomenės ir sisteminiu lygiu.