Jūs tai žinote: atėjo laikas rugsėjį grįžti į rutiną. Miestuose vėl pilna automobilių, triukšmo, o biuruose – įdegusių ir nostalgiškų žmonių. Tai yra žmonės, kupini prieštaringų jausmų, besiskundžiantys ir susitelkę į neigiamas emocijas. Jie niurzga vėl sėdėdami prie kompiuterio idealizuodami vasarą, išsijungę iš darbo, tarp palmių, oro uostų ir kalnų stovyklaviečių.
Galbūt esate vienas iš nedaugelio, kuris hlaisvų dienų užsisakė būtent rugsėjui. Tačiau greičiausiai šiais laikais tenka grįžti į rutiną, o komentarai biure skamba maždaug taip: „Vasara baigėsi“, „Turime pradėti kadenciją“, „Iki kitų metų“ ir taip toliau.
Perėjimai niekada nebūna lengvi, ypač kai grįžtate į darbą, kuris yra nepatogus, kuriuo nesate visiškai patenkintas arba kuris jums tiesiog nepatinka. Mes norėtume jums padovanoti keletas patarimų, kaip išgyventi šias savaites su geriausiu įmanomu požiūriu.
Žingsnis po žingsnio grįžkite į rutiną
1. Būti dabartyje
Nebent situacija rimta, Būkite dėkingi už tai, ką patyrėte, ir paleiskite tai. Atostogos turėjo savo akimirką, bet dabar yra praeitis. Būkite dėkingi, bet neleiskite jiems užimti tiek daug vietos jūsų mintyse ir emocijose. Susikoncentruokite į tai, ką turite padaryti dabar, ty grįžti į tokią rutiną, kokia yra, prisimindami, kad rugsėjis (kaip ir kiti mėnesiai) taip pat praeis.
2. Nebūk toks dramatiškas, laikyk tai tikra
Gulėti paplūdimyje, aplankyti naują šalį ar leistis į įprastą gyvenimą laisvesniu tempu yra maloniau nei daugybės užduočių, kurių nusprendėte imtis, sūkurys. Bet trumpam pagalvok: laisvas laikas ne visada yra tobulas, o grįžti į darbą paprastai nėra taip baisu, kaip manome. Leiskite sau šiek tiek laiko pabūti nostalgija, tačiau atminkite, kad, pavyzdžiui, yra žmonių, kurie yra beviltiški, nes neturi darbo, į kurį galėtų grįžti, taigi ir atostogų. Argi tai neatrodo kitaip žvelgiant iš tokio požiūrio?
3. Atsipalaiduokite su savo ritmu
Grįžimas į a rutina rugsėjo mėnesį po dviejų, trijų ar net daugiau savaičių nedaroma per naktį. Suteikite pirmenybę, neskubėkite ir nesistenkite su viskuo susijungti pirmą dieną.
4. Įsisavinkite tai, ką išmokote
Atostogos dažniausiai yra apmąstymų, naujų idėjų, daiktų, veiksmų ir žmonių atradimo laikotarpis. Jūs tikriausiai naudojo juos, kad atsigręžtų į pozityvų, galvotų apie naujus projektus arba pagalvokite, kaip praėjo paskutiniai mėnesiai.
Tai nebūtinai sutrukdo grįžimas į rutiną. Išnaudokite tai, pritaikykite, tikrai yra įpročių, kuriuos per atostogas turėjote, kuriuos galite išlaikyti, net jei jau rugsėjis: sulėtinti tempą, daugiau laiko skirti santykiams, praleisti šiek tiek laiko su draugais ir šeima, leisti sau mažų pasitenkinimo ar pasimėgavimo akimirkųdaugiau laiko skirkite produktyviam laisvalaikiui…
Rugsėjo mėnesį grįžkite į rutiną neturi būti siejamas su pošventine depresija. Tačiau jei pastebėsite, kad tai tampa sunkiau, nei tikėjotės, ir pastebėsite, kad problema neapsiriboja jūsų atostogomis, turėtumėte imtis veiksmų. Kartais rimtas problemas, kurias reikia spręsti, užmaskuojame nuovargiu, nostalgija ar nepasitenkinimas darbu.
Prisiminkite, a Psichologas gali padėti nustatyti, kas sutrikdė jūsų gyvenimą tai nėra susiję tik su jūsų atostogomis ir jų pabaiga.