„First Opinion“ yra STAT platforma, skirta įdomiems, šviečiantiems ir provokuojantiems straipsniams apie gyvosios gamtos mokslus, kuriuos parašė biotechnologijų savininkai, sveikatos priežiūros darbuotojai, tyrėjai ir kiti.
Siekdama paskatinti tvirtą, sąžiningą diskusiją apie pirmosios nuomonės esė iškeltas problemas, STAT skelbia atrinktus laiškus redaktoriui, gautus atsakant į juos. Laišką redaktoriui galite pateikti čia arba bet kurio pirmosios nuomonės esė pabaigoje rasite pateikimo formą.
Istorija
Adewole Adamson, Vishal Patel ir G. Gilbert Welch „Daugiau tikrinant vėžį nesumažins juodai baltų sveikatos skirtumų.
Atsakymas
Operacija nesąžiningai ir pavojingai sumažina vėžio patikros vertę mažinant sveikatos skirtumus. Kaip pripažįsta rašytojai, daugybė sudėtingų veiksnių prisideda prie prastesnių juodaodžių pacientų nei baltųjų pacientų rezultatų. Ilgalaikės problemos, tokios kaip struktūrinis rasizmas, skurdas, sveikatos draudimo trūkumas ir sumažėjusi prieiga prie priežiūros, lemia prastesnę sveikatą ir rezultatus. Medtech novatoriai ryžtingai pasisakė už Medicare ir kitas politikos kryptis, palengvinančias pacientų prieigą prie technologijų, tiek nusistovėjusių, tiek besikuriančių, įskaitant vėžio patikrą, ir kuria greitesnius, tikslesnius ir prieinamesnius įrenginius nei anksčiau. Kuriami gimdos kaklelio vėžio patikros rinkiniai, skirti naudoti namuose. AI palaikantys medtech prietaisai leidžia nustatyti tikslesnes diagnozes ir padeda gydytojams rasti tinkamus priežiūros būdus.
Šie prietaisai turi didžiulį potencialą sumažinti tyrimų, reikalingų tiksliai diagnozuoti, skaičių ir nukreipti pacientus į geriausią priežiūrą. Ankstyvas aptikimas gali tiesiogiai paveikti paciento rezultatus, gydymo galimybes ir finansinę naštą. Paciento, kuriam vėžys nustatomas anksti, prognozė gali būti geresnė ir jam gali prireikti mažiau agresyvios ir (arba) trumpesnės priežiūros. Ilgesnė priežiūra gali būti ypač finansiškai nualinta pacientams, kuriems trūksta išteklių. Teigiamas pokytis yra vienodas ar didesnis juodaodžių pacientų atrankos lygis, palyginti su baltaodžiais. Tai atspindi ilgus metus trukusį pasišventimą siekiant pacientams gauti tai, ko jiems reikia.
Žinoma, darbas toli gražu nesibaigė. Pavyzdžiui, moterims, kurių krūties audinys yra tankus, reikia atlikti ne tik mamografiją, bet ir atlikti patikrą, o galimybė gauti papildomą patikrinimą yra nepakankama. Norint išspręsti sveikatos skirtumus diagnozuojant ir prižiūrint vėžį, reikia visapusiško požiūrio, o atranka atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį.
Taigi, užuot pateikę atranką kaip priešą, turėtume jį skatinti kartu su būtinais veiksmais prieš jį ir po jo. Galbūt atrankos metu į duris patenka pacientas, kuriam trūksta lėšų. Jei yra vėžio diagnozė, kitas žingsnis turėtų būti tinkamo gydymo prieinamumo užtikrinimas, o ne atrankos, dėl kurios buvo nustatyta diagnozė, nuvertinimas.
Autoriai priverstų pacientus suabejoti atrankos verte. Ar tai pagerins sveikatą? Užuot atmetę vėžio patikrą, kuri, kaip įrodyta, veikia, asmenys, turintys savo nuomonę sveikatos priežiūros diskusijose, turėtų ir toliau skatinti vienodas galimybes naudotis visais pacientų sveikatą gerinančiais ištekliais.
– DeChane’as Dorsey ir Deidre’as Washingtonas, AdvaMed
Išgirskite pacientų istorijas
„Medtech istorija“ suteikia pacientams galimybę dalytis savo patirtimi, susijusia su medicinos technologijomis, siekiant šviesti, įkvėpti ir kurti bendruomenę.