Kaip išlaikyti gerą akių sveikatą?
Žmogaus akis yra analogiška fotoaparato akiai, kuri leidžia žiūrėti ir patirti pasaulį. Akys yra ne tik būtinas veido aksesuaras, bet ir labiausiai dominuojanti mūsų jutimo sistema. Tačiau kai kurie mūsų gyvenimo būdo sprendimai yra pagrindinės priežastys, sukeliančios žalą ar regėjimo pablogėjimą, pavyzdžiui, su amžiumi susijusi geltonosios dėmės degeneracija, katarakta, diabetinė retinopatija, glaukoma ir akių sausumas. Laikykitės šių natūralių būdų, kaip išlaikyti sveikas akis geriausiais metais, kad regėjimas būtų optimalus.
Ekrano laikas šiais laikais kelia didelį susirūpinimą. Jaunoji karta didžiąją dalį laiko praleidžia prie ekranų, tokių kaip nešiojamieji kompiuteriai, išmanieji telefonai, televizoriai ir kiti elektroniniai prietaisai. Per didelis ekrano laikas gali sukelti regėjimo nuovargį. Tačiau 20-20-20 taisyklę labai rekomenduoja oftalmologai. „Todėl paprastai po kas 20 minučių ekrano naudojimo 20 sekundžių atitraukite žvilgsnį į kažką, kas yra 20 pėdų atstumu nuo jūsų. Apsvarstykite galimybę pažvelgti pro langą į objektą, kuris atrodo tolimas, pavyzdžiui, medį.
-
Mėlyni supjaustyti lęšiai ir saulės akiniai
Jei prie skaitmeninių įrenginių praleidžiate ilgas valandas, pravartu nešioti Blue Light Blocker Lenses arba Blue Cut Lenses, kurios turi specialią dangą, kuri sugeria ir blokuoja kenksmingos didelės energijos mėlynos šviesos ir UV spindulių patekimą į akis. Taip pat akiniai nuo saulės, kurie laikomi madingu aksesuaru, gali apsaugoti jūsų akis nuo ultravioletinių saulės spindulių. Pirkdami akinius nuo saulės, įsitikinkite, kad perkate tuos, kurie apsaugo nuo 99–100 procentų UV-A ir UV-B poveikio.
-
Valgykite gerai, kad išsaugotumėte regėjimą
Vaikystėje dažnai girdėdavome vyresniuosius sakant, kad morkos sveika regėjimui. Tačiau norint palaikyti regėjimą taip pat būtina valgyti maistą, kuriame gausu vaisių ir daržovių, ypač tamsiai žalių daržovių, tokių kaip špinatai, lapiniai kopūstai ar žalumynai. Be to, buvo nustatyta, kad valgant šalto vandens žuvis, kuriose yra daug omega-3 riebalų rūgščių, pavyzdžiui, lašišą, ežerinį upėtakį, skumbrę, sardines, tuną ir otą, taip pat pagerėja akių sveikata.
Fizinis aktyvumas buvo susijęs su mažesne pradinės ir pažengusios geltonosios dėmės degeneracijos rizika, taip pat mažesniu kraujospūdžiu, uždegimu ir oksidaciniu stresu, ir, svarbiausia, mažesniu beveik visų lėtinių ligų dažniu. Aerobinė treniruotė turi tiesioginės įtakos geresnei pažinimo funkcijai. Todėl sveikos smegenys gali padėti geriau matyti ir stebėti.