Abi formos reikalauja neatidėliotino dėmesio, tačiau gydymo tipas gali skirtis, žiūrint į pirmąjį atsaką. Šioje „V fib“ ir „V tach“ apžvalgoje išskirstome skirtumą tarp abiejų ir kokių veiksmų reikia imtis kiekvienoje situacijoje.
Kas yra skilvelių virpėjimas?
Skilvelių virpėjimas arba Vfib arba VF yra nereguliari, gyvybei pavojinga širdies aritmija, atsirandanti skilvelio miokarde. Vietoj būtino koordinuoto susitraukimo skilvelio miokardas patiria aukšto dažnio ir netvarkingą sužadinimą. Dėl to širdis nesugeba veiksmingai pumpuoti kraujo per kūną.
Duomenys pažymėti Medscape teigia, kad ne ligoninėje 65–85 % žmonių, kuriems sustoja širdis, VF bus nustatytas kaip pradinis nereguliarus ritmas. Labai svarbu pažymėti, kad per kelias minutes, jei V fib negydomas, jis baigiasi mirtimi.
Dėl dažniau prieinamų bendruomenėje veikiančių avarinių gelbėjimo sistemų, įskaitant automatinius išorinius defibriliatorius (AED), daugėja žmonių, kurie išgyvena V fib, tačiau vis tiek labai svarbu, kad gydymas būtų nedelsiant suteiktas asmeniui. galimybė gyventi.
Skilvelių virpėjimo simptomai
Norint, kad gydymas būtų veiksmingas, būtina nedelsiant pastebėti simptomus tiems, kurie susiduria su skilvelių virpėjimu. Dažni pradiniai simptomai yra šie:
- Apsvaigimas ar galvos svaigimas
- Nuovargis
- Palpitacijos, plazdėjimo ar daužymo krūtinėje pojūtis
- Apalpimas
- Dusulys
- Krūtinės skausmas ir spaudimas
Kai kuriems žmonėms išorinių simptomų nėra. Žmogus gali nejausti jokių simptomų, kol jie apalpsta dėl to, kad smegenyse trūksta kraujo, o tada širdis nustoja plakti per kelias minutes.
Kas vyksta širdyje naudojant V Fib ir kaip žinoti
Vienas iš žingsnių, kuriuos turite suprasti svarstant Vtach vs Vfib, yra tai, kas vyksta širdyje. Sergant skilvelių virpėjimu, apatinės širdies kameros susitraukia nekoordinuotai, todėl trūksta veiksmingos kraujotakos.
Vienintelis būdas tiksliai žinoti, kas vyksta, yra elektrokardiograma. Tačiau gelbėtojas gali imtis veiksmų, kad nustatytų, kas vyksta, tiesiog klausydamas arba pajutęs širdies susitraukimų dažnį. Asmuo gali:
- Prarasti sąmonę
- Gali negalėti kvėpuoti arba kvėpuoti
- Širdies ritmas yra nekoordinuotas, sunkiai randamas arba labai greitas
V fib, elektriniai signalai širdyje neveikia taip, kaip turėtų. Esant sveikam ritmui, elektriniai signalai keliauja iš prieširdžių arba viršutinių širdies kamerų į apatines širdies kameras. Dėl to skilveliai susitraukia, o šis susitraukimas pumpuoja kraują į kūną.
V fib atveju širdies elektriniai impulsai yra nekoordinuoti, todėl atsiranda nereguliarus ir greitas elektrinis signalas, todėl širdis virpa, o ne pumpuoja.
Dažnos VFib priežastys
Skilvelių virpėjimą gali sukelti dvi dažnos problemos:
- Širdies elektrinių savybių sutrikimas
- Kraujo tiekimo į širdies raumenį sutrikimas
Širdies ritmo sutrikimas kelia pavojų. Širdyje dešinioji viršutinė kamera arba dešinysis atriumas yra sinusinis mazgas, ląstelių grupė, kuri veikia kaip širdies elektrinių signalų stimuliatorius. Tai pradeda kiekvieną širdies plakimą. Elektriniai signalai juda per prieširdžius, o kai tai atsitinka, jie susitraukia, todėl kraujas gali tekėti. Kai signalai pasiekia atrioventrikulinį (AV) mazgą, jie sulėtėja ir sukuria trumpą pauzę, kad kraujas užpildytų skilvelius. Tada signalai pereina į skilvelius, išspausdami apatines kameras ir pumpuodami kraują į plaučius.
Skilvelių virpėjimo skubios pagalbos valdymas ir gydymas
Nespecialistams labai svarbu skambinti 911 ir atlikti CPR, kad būtų išgelbėta žmogaus gyvybė. Avarinei tarnybai labai svarbu laikytis širdies sustojimo Vfib algoritmas gydymui. Šis procesas apima:
- Suteikite CPR, įskaitant kvėpavimo takų nustatymą, deguonies tiekimą ir monitorių prijungimą.
- Įvertinkite ritmą, kad nustatytumėte, ar yra Vfib.
- Taikykite AED įrenginį
- Tęskite CPR dar 2 minutes
- Patikrinkite širdies susitraukimų dažnį ir, jei V fib, toliau prižiūrėkite
- Defibriliuokite antrą kartą, po to 2 minutes CRP
- Jei VF tęsiasi, naudokite 1 mg epinefrino kas 3–5 minutes
- Gydymui naudokite amiodaroną arba lidokainą
- Suteikite pagalbą po širdies sustojimo arba pradėkite procesą iš naujo
Kas yra skilvelių tachikardija?
Skilvelinė tachikardija, VT arba V tach, yra nereguliarus širdies plakimas, atsirandantis apatinėse širdies kamerose. Daugumos žmonių sveikas širdies susitraukimų dažnis yra nuo 60 iki 100 kartų per minutę ramybėje. Žmogaus, sergančio skilveline tachikardija, širdis plaka greičiau, paprastai 100 ar daugiau dūžių per minutę.
Kai širdies susitraukimų dažnis yra per greitas, tai gali apriboti širdies gebėjimą pumpuoti pakankamai kraujo į likusį kūną. Taip yra dėl to, kad prieš kitą susitraukimą skilvelį užpildo nepakankamai kraujo. Dėl to žmogus gali apalpti.
Kūnas tam tikrą laiką gali išlaikyti VT, nors paprastai ne be sunkumų. Kai kuriais atvejais V-tach yra pavojinga gyvybei būklė, ypač jei ji trunka ilgiau nei kelias sekundes. Tai priklauso nuo širdies greičio. Kartais, kai širdis yra V-tach per ilgai arba per greitai, gali sustoti visa širdies veikla, vadinama staigiu širdies sustojimu.
Skilvelinės tachikardijos simptomai
Pirmosiomis šios būklės akimirkomis tikėtina, kad žmogus išliks sąmoningas, o priklausomai nuo jos trukmės ir greičio greičio, komplikacijos gali tęstis. Dauguma žmonių turės tokius simptomus kaip:
- Krūtinės skausmas
- Galvos svaigimas
- Širdies plakimas, vadinamas širdies plakimu
- Apsvaigimas
- Dusulys
Yra dvi pagrindinės formos:
- Nenutrūkstamas V-tach: jis paprastai sustoja per 30 sekundžių. Šios trumpos akimirkos dažnai nesukelia simptomų.
- Ilgalaikis V-tach: tai trunka ilgiau nei 30 sekundžių ir be gydymo gali sukelti rimtų sveikatos komplikacijų.
Apalpęs žmogus praranda sąmonę arba jam sustoja širdis, gali sirgti nuolatiniu Vtach.
Dažnos V-tach priežastys
Dažniausiai Vtach priežastys atsiranda, kai sutrinka širdies elektrinių signalų perdavimo procesai. Dėl to širdis plaka per greitai. Kai apatinės kameros negali prisipildyti pakankamai kraujo arba veiksmingai išspausti širdies, tai gali sukelti komplikacijų. Daugelis veiksnių gali turėti įtakos V-tach atsiradimui, įskaitant:
- Kraujo tekėjimo į širdies raumenį trūkumas dėl vainikinių arterijų ligos
- Bet kokia būklė, sukelianti randus širdies audiniuose, vadinama struktūrine širdies liga
- Šalutinis vaistų poveikis
- Ankstesni širdies priepuoliai
- Ilgo QT sindromas ir kiti apsigimimai
- Mineralų, įskaitant kalio, natrio, kalcio ir magnio, kiekio pokyčiai
- Stimuliuojančių narkotikų, įskaitant metamfetaminą ir kokainą, vartojimas
V-Fib valdymas ir gydymas
Kaip ir bet kurio kito širdies ritmo sutrikimo atveju, vienintelis būdas iš tikrųjų diagnozuoti, kas vyksta, yra naudoti elektrokardiogramą arba apynasrinį monitorių ir stebėti širdies ritmo pokyčius laikui bėgant. Kiti tyrimai, įskaitant echokardiogramą, krūtinės ląstos rentgeno spindulius, širdies MRT ar širdies KT, taip pat gali padėti suprasti bet kokią širdies raumens pažeidimą, dėl kurio tai gali atsirasti.
Pagal širdies sustojimo VTach algoritmą, gelbėtojas ar gelbėtojas dirba gelbėdamas žmogaus gyvybę:
- Suteikite CPR, įskaitant kvėpavimo takų nustatymą, deguonies tiekimą ir monitorių prijungimą.
- Įvertinkite ritmą, kad nustatytumėte, ar yra V-tach.
- Jei taip, naudokite AED įrenginį, defibriliuokite
- Tęskite CPR dar 2 minutes
- Patikrinkite širdies susitraukimų dažnį ir, jei vis dar yra v tach, tęskite priežiūrą
- Defibriliuokite antrą kartą, po to 2 minutes CRP
- Jei VT tęsiasi, naudokite 1 mg epinefrino kas 3–5 minutes
- Gydymui naudokite amiodaroną arba lidokainą
- Suteikite širdies sustojimą, jei asmens ritmas stabilizuojasi arba simptomai išnyksta, arba pradėkite procesą iš naujo
Visais atvejais greitą širdies plakimą reikia greitai gydyti. Asmens nuvežimas į ligoninę, kad būtų galima suteikti skubią pagalbą, beveik visada yra labai svarbus norint sudaryti galimybę žmogui išgyventi.
Kuo skiriasi Vtach ir VFib?
Skirtumas tarp Vtach ir Vfib yra susijęs su širdies funkcija.
- Kas yra skilvelių tachikardija? Tai atvejis, kai širdies susitraukimų dažnis viršija 100 dūžių per minutę, dažnai išlieka ilgiau nei 30 sekundžių. Širdis pumpuoja kraują, bet labai greitai.
- Kas yra skilvelių virpėjimas? Širdis nepumpuoja kraujo, nes nespaudžia, o virpa dėl nuolatinio nereguliaraus širdies plakimo, dažnai labai greito.
Vtach vs Vfib pagrindinis skirtumas yra tas, kad VF skilveliai nesusitraukia tinkamai, o virpa. Dėl to širdis negali tinkamai pumpuoti kraujo, o tai sukelia staigų širdies sustojimą ir mirtį. VT gali būti palaikomas tam tikrą laiką, bet aptinkamas, kai yra trys ar daugiau iš eilės dūžių po 100 dūžių per minutę ar daugiau.
Skilvelinės tachikardijos EKG turės pastebimą, kontroliuojamą ritmą. Skilvelių virpėjimo EKG turi nekoordinuotą, nereguliarų širdies ritmą.
Diagnostika su EKG
Vtach vs Vfib EKG
Abiejų tipų skilvelių aritmijų atveju EKG naudinga. Elektrokardiograma (EKG) yra būdas, kuriuo reaguojantys asmenys gali nustatyti žmogaus širdies susitraukimų dažnio skirtumą. Lygindami Vtach ir Vfib EKG, atsižvelkite į skilvelių susitraukimus. Jei jie yra nekoordinuoti, tai yra VF. Priešingai, Vfib vs Vtach EKG, jei paplūdimiai yra suderinti, bet jie yra labai greiti, tai yra VT.
Dažnai užduodami klausimai
Kas yra idioventrikulinis ritmas?
Kita sąlyga, kurią galima aptikti, yra idioventrikulinis ritmastai yra širdies susitraukimų dažnis, nustatytas skilvelyje, mažesnis nei 50 dūžių per minutę, kai nėra P bangų ir pailgėjęs QRS intervalas.
Kas yra monomorfinė skilvelių tachikardija?
Kitas nereguliaraus širdies susitraukimų dažnio tipas yra monomorfinė skilvelinė tachikardija, kuri atsiranda, kai apatinės širdies kameros plaka labai pavojingai greitai. Asmuo, sergantis MVT, kaip žinoma, turi būti gydomas sinchronizuotu nuolatinės srovės (DC) kardioversija nedelsiant išgelbėti jų gyvybę. Paprastai tai prasideda nuo 100 J dozės. Bet koks nestabilus polimorfinis VT turi būti gydomas defibriliacija.
Kas yra polimorfinis Vtach vs Vfib?
Iš pradžių gali būti sunku nustatyti polimorfinį Vtach ir Vfib skirtumą. Sergant polimorfine skilveline tachikardija, pasireiškia piktybinė skilvelinė tachiaritmija su besikeičiančiais QRS modeliais. Kai kuriose situacijose tai gali spontaniškai pasibaigti.
Kokia yra skilvelių tachikardijos Vfib vs Vtach ilgalaikio gydymo galimybė?
Kalbant apie „Vtach vs Vfib“, vienas iš būdų, kaip atsiranda šios sąlygos, yra stebėjimo ir vaistų poreikis. Dažniausiai norint atkurti normalų ritmą, pirmiausia galima atlikti kardioversiją. Tikėtina, kad iš ten bus atlikti tyrimai, siekiant nustatyti pagrindinę susirūpinimo priežastį, pvz., struktūrinį susirūpinimą ar anomaliją. Gydymas abliacija, vidinio defibriliatoriaus naudojimas ir papildomas vaistų valdymas gali būti pradiniai gydymo planai.
Mokymasis išgelbėti žmogaus gyvybę
Jei užduodate tokius klausimus kaip „Kas yra tachikardija? Jums arba jūsų pažįstamam asmeniui gali kilti padidėjusi širdies sustojimo rizika. Tiems, kurie turi šias sąlygas, gydymas yra labai svarbus, tačiau pirmiausia reikia nuvežti juos į ligoninę.
Atpažinti, kada atsiranda skilvelinė aritmija, yra pirmas svarbus žingsnis, ir dažnai pacientai turi vos kelias minutes gydytis. Štai kodėl labai svarbu, kad kiekvienas galėtų turėti tinkamas CPR mokymas.
Jei dar to nepadarėte, dabar pats tinkamiausias laikas užbaigti savo Pagrindinis gyvybės palaikymo (BLS) mokymas arba užpildykite savo ACLS sertifikatas. Tai gali reikšti, kad turėsite unikalią galimybę išgelbėti žmogaus gyvybę.
Galite sužinoti daugiau apie turimas galimybes įgyti išsilavinimą ir sertifikatą, naudodami visiškai internetines programas, apsilankę Advanced Medical Certification. Skirkite laiko ir sužinokite, kaip galite išgelbėti kažkieno gyvybę. Gaukite išsilavinimą ir mokymą internetu ir gaukite sertifikatą.