Turint tiek daug informacijos apie klausos praradimą, lengva jaustis priblokšti ir nežinoti, kuo tikėti. Mūsų, klausos priežiūros specialistų, vaidmuo yra suteikti jums tikslių žinių, kad galėtumėte priimti pagrįstus sprendimus dėl klausos sveikatos. Šiandien išnagrinėsime kai kuriuos paplitusius mitus apie klausos praradimą ir atskleisime jų faktus.
Mitas: Klausos praradimas paveikia tik nedidelę žmonių grupę.
Nacionalinio kurtumo ir kitų komunikacijos sutrikimų instituto (NIDCD) duomenimis, 37,5 milijono 18 metų ir vyresnių amerikiečių patiria klausos praradimą. Be to, vienas iš aštuonių 12 metų ir vyresnių žmonių turi dvišalį klausos praradimą, pažeidžiantį abi ausis.
Mitas: klausa pablogėja tik vyresnio amžiaus žmonėms.
Klausos praradimas gali atsirasti bet kuriame gyvenimo etape. Nors būdami 55 metų ir vyresni esate labiau linkę į klausos praradimą, ankstyvą klausos pablogėjimą gali sukelti kiti veiksniai. Tai apima ausų infekcijas, galvos traumą, stiprų triukšmą, ototoksinius vaistus, genetiką ir kt.
Mitas: Pastebėsiu, jei mano klausa pradės silpti.
Kadangi klausos praradimas dažniausiai yra laipsniškas silpnėjimas, dažnai mes paskutiniai pastebime jo poveikį. Retai kada pabundama staiga praradus klausą, nors įmanoma. Reguliarūs klausos tyrimai gali nustatyti nedidelius klausos praradimo pokyčius ar progresavimą viršvalandžių metu.
Klausos pablogėjimo požymiai yra šie:
- Ar prašote žmonių pasikartoti?
- Padidinti televizoriaus, radijo ar telefono garsumą? Nevairuojate nuo triukšmingos aplinkos? Tai gali būti klausos praradimo požymiai.
Mitas: galiu tiesiog nusipirkti klausos aparatus internetu.
Pridėjus naujus nereceptinius klausos aparatus, „klausos aparatus“ galima įsigyti internetu. Nors klausos praradimas nėra tiesiog fiksuojamas prietaisu. Norint pasiekti optimalų rezultatą, reikalingas tinkamas įterpimas, programavimas, naudojimas ir nurodymai.
Vietinis audiologas pritaiko klausos aparatą pagal jūsų konkrečius poreikius ir užtikrina, kad jis būtų pritaikytas tik jums. Jie taip pat numato jūsų būsimą klausos priežiūrą, siūlydami asmenines paslaugas, kurias teikia asmuo, kuris tikrai jus pažįsta.
Mitas: klausos praradimas neturi įtakos mano bendrai sveikatai.
Daugelis tyrimų, įskaitant naujausius iš Johns Hopkins Medicine, pabrėžia negydomo klausos praradimo poveikį bendrai sveikatai. Dažniausiai pastebime poveikį kognityvinei sveikatai, nes net nežymus klausos praradimas gali 2 kartus padidinti pažinimo nuosmukį. Padidinkite nuostolių sunkumą ir padidinkite nuosmukio riziką. Kai kurie fiziniai simptomai, susiję su negydytu klausos praradimu, yra padidėjusi griuvimų, nuovargio, streso, nerimo ir depresijos rizika, o tai įrodyta žala bendrajai sveikatai.
Klausos priežiūra yra Brain Care™
Klausos priežiūra yra smegenų priežiūra. Rūpinimasis klausos praradimu gali pagerinti ne tik gyvenimo kokybę, bet ir bendrą sveikatą. Modernūs klausos aparatai pagerina jūsų smegenų prieigą prie garso, kad galėtumėte efektyviai apdoroti ir suprasti kalbą.