Sužinokite daugiau naudodami Eye Q


Norint aiškiai, tiksliai ir saugiai naršyti mus supančioje aplinkoje, reikia išlaikyti tvirtą viziją. Nors keletas dalykų gali turėti įtakos mūsų regėjimui, yra natūralių būdų pagerinti regėjimą. Šiame plačiame tinklaraščio straipsnyje apžvelgsime praktinius metodus ir gyvenimo būdo koregavimus, kurie gali pagerinti jūsų akių sveikatą. Išnagrinėsime įrodymais pagrįstus metodus, kaip natūraliai pagerinti jūsų regėjimą, pvz., dietos modifikavimą, akių mankštą ir geros akių priežiūros praktikos taikymą.

Daugybė kintamųjų, tokių kaip amžius, paveldimumas ir aplinkos įtampa, gali turėti įtakos mūsų regėjimui. Naudodami šiuos natūralius būdus galite maksimaliai pagerinti savo akių sveikatą ir galbūt sumažinti su regėjimu susijusių problemų riziką.

Individualūs rezultatai gali skirtis, todėl labai svarbu atsiminti, kad visada turėtumėte gauti asmenines rekomendacijas iš licencijuotų akių priežiūros specialistų, tokių kaip „Eye-Q Eye Care Hospital“.

Veiksniai, turintys įtakos regėjimui ir regėjimui

Daugybė kintamųjų gali turėti įtakos regėjimui ir regėjimui, taip pat mūsų gebėjimui matyti ir akių darbui. Žinant šiuos elementus, galima imtis aktyvių priemonių, kad būtų išsaugotas aiškus regėjimas.

  • Genetika: galimybę patirti regėjimo problemų didelę įtaką daro genetiniai veiksniai. Astigmatizmas ir kitos sąlygos, įskaitant toliaregystę (toliaregystę) ir trumparegystę (trumparegystę), gali pasireikšti šeimose. Žmonės dažniau patirs panašių problemų, jei jų šeimoje yra buvę akių sutrikimų.
  • Gyvenimo būdas ir įpročiai: kasdienė rutina ir gyvenimo būdo sprendimai turi didelę įtaką akių sveikatai. Skaitmeninis akių įtempimas, kuris gali atsirasti dėl ilgo naudojimosi kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu, gali sukelti tokius simptomus kaip galvos skausmas, pablogėti regėjimas ir akių sausumas. Nepakankamas miegas taip pat gali pabloginti bendrą regėjimo kokybę ir sukelti pavargusias, sausas akis.
  • Aplinkos veiksniai: Jūsų akių sveikatai gali turėti įtakos aplinkos veiksniai, tokie kaip saulė, dulkės ir tarša. Saulės ultravioletinė (UV) spinduliuotė gali padidinti geltonosios dėmės degeneracijos ir kataraktos riziką. Panašiai dulkės ir kiti teršalai gali dirginti akis ir pabloginti ligas, tokias kaip konjunktyvitas.
  • Mityba: kad jūsų akys būtų sveikos, turite valgyti subalansuotą mitybą. Regėjimo sutrikimas gali atsirasti dėl svarbių maistinių medžiagų, mineralų ir omega-3 riebalų rūgščių trūkumo. Tai vitaminai A, C ir E. Pavyzdžiui, omega-3 riebalų rūgštys palaiko tinklainės funkciją, o vitaminas A yra būtinas aiškiam naktiniam matymui.
  • Medicininės problemos: Regėjimą gali paveikti kai kurios medicininės problemos. Pavyzdžiui, diabetas gali sukelti diabetinę retinopatiją, kuri pažeidžia tinklainės kraujagysles ir gali sukelti aklumą. Hipertenzijos sukeltas tinklainės pažeidimas taip pat gali pabloginti regėjimą.

Norint išlaikyti jūsų akių sveikatą ir regėjimą, reikia reguliariai tikrinti akis. Jie padeda anksti aptikti bet kokias problemas, leidžia greitai valdyti ir imtis veiksmų. Akinių ar kontaktinių lęšių naudotojams galiojančių receptų laikymąsi užtikrina įprastiniai akių tyrimai. Reguliarūs akių tyrimai padeda apsaugoti jūsų regėjimą ateityje, nes užtikrina, kad visi regėjimo pokyčiai būtų greitai traktuojami kaip jūsų bendros sveikatos priežiūros schemos dalis.

Kaip regėjimas keičiasi su amžiumi?

Senstant mūsų regėjimas natūraliai kinta ir dėl daugelio dalykų ilgainiui regėjimas gali pablogėti:

  • Presbiopija: Presbiopija yra akies lęšiuko lankstumo su amžiumi rezultatas. Dėl šio sutrikimo sunku sutelkti dėmesį į iš arti esančius dalykus, todėl reikia naudoti bifokalinius akinius ar skaitymo akinius.
  • Katarakta: dažnas su amžiumi susijęs negalavimas, katarakta atsiranda dėl akies lęšiuko drumstumo, dėl kurio sumažėja kontrastas, akinimas ir neryškus matymas. Kataraktos operacijos metu drumstas lęšiukas pakeičiamas dirbtiniu, atkuriant aiškų regėjimą.
  • Geltonosios dėmės degeneracija: geltonosios dėmės, centrinės tinklainės dalies, užtikrinančios aiškų ir aiškų matymą, poveikį paveikia su amžiumi susijusi geltonosios dėmės degeneracija (AMD). AMD gali sukelti centrinio regėjimo praradimą, todėl sunku suvokti mažas detales.
  • Glaukoma: regos nervą gali pažeisti padidėjęs akispūdis, kuris apibūdina glaukomos buvimą. Jis dažnai progresuoja lėtai, o simptomai gali nepasireikšti tol, kol neprarandamas didelis regėjimas. Norint anksti diagnozuoti ir gydyti, būtina atlikti reguliarius akių tyrimus.
  • Sausos akys: senstant žmonėms gali sumažėti ašarų gamyba. Neryškus matymas, paraudimas ir skausmas yra galimi šios ligos simptomai. Gydymas, pvz., Akių lašų tepimas, gali padėti valdyti akių sausumą.
  • Sumažėjęs vyzdžio dydis: senstant mūsų vyzdžio gebėjimas išsiplėsti mažėja, todėl į akis patenka mažiau šviesos ir blogėja mūsų gebėjimas matyti esant silpnam apšvietimui.

Su amžiumi susijusius regėjimo pokyčius galima valdyti ir išsaugoti dažnai tikrinant akis ir sveikai gyvenant. Žmonės visą gyvenimą gali užkirsti kelią blogai akių sveikatai ir regėjimui, aktyviai reguliariai tikrindamiesi ir sužinoję apie kintamuosius, turinčius įtakos regėjimui.

Pagerinkite savo regėjimą sveika mityba

Norėdami išlaikyti sveiką regėjimą, turite valgyti subalansuotą mitybą. Kai kurios maistinės medžiagos turi didelį poveikį akių sveikatai ir su regėjimu susijusių problemų prevencijai. Apsvarstykite galimybę įtraukti šias maistines medžiagas į savo mitybą:

  • Vitaminai A, C ir E: gali pagerinti bendrą akių sveikatą ir padėti išvengti geltonosios dėmės degeneracijos. Lapiniai žalumynai, citrusiniai vaisiai, morkos ir migdolai yra keli šaltinių pavyzdžiai.
  • Omega-3 riebalų rūgštys: Omega-3 riebalų rūgštys, kuriose gausu linų sėmenų, graikinių riešutų ir riebių žuvų, tokių kaip lašiša ir tunas, palaiko tinklainės sveikatą ir mažina akių sausumo riziką.
  • Vitaminas D: Tyrimai rodo ryšį tarp šios maistinės medžiagos trūkumo ir didesnės geltonosios dėmės degeneracijos tikimybės. Būkite pakankamai saulėje ir, jei reikia, pagalvokite apie vitamino D papildų vartojimą. Taip pat skaitykite: Maistinių medžiagų turtingas maistas akių sveikatai.
  • Cinkas: Norint išlaikyti sveiką regėjimą, reikia pakankamai cinko. Į savo racioną įtraukite tokius maisto produktus kaip liesa mėsa, pupelės, austrės ir moliūgų sėklos.
  • Antioksidantai ir bioflavonoidai: Citrusiniuose vaisiuose yra bioflavonoidų, kurie gali padėti palaikyti akių sveikatą ir sumažinti su amžiumi susijusių akių ligų riziką. Maistas, kuriame gausu antioksidantų, yra uogos, vynuogės ir žalioji arbata.
  • Liuteinas ir zeaksantinas: Šie karotinoidai apsaugo akis nuo žalingos mėlynos šviesos ir oksidacinės pažaidos. Valgykite daugiau maisto, kuriame gausu maistinių medžiagų, pavyzdžiui, kiaušinių, lapinių kopūstų, špinatų ir kukurūzų. Taip pat skaitykite: Maistingų medžiagų turtingi džiovinti vaisiai sveikoms akims.

Mankštinkite akis ir naudokite regėjimo metodus

Dažnos akių treniruotės gali padėti geriau susikaupti ir lavinti akių raumenis. Į savo kasdienį režimą įtraukite šias treniruotes:

  • Palmavimas: Sutrynę rankas švelniai uždenkite delnais užmerktas akis, kad sukurtumėte šilumą. Šis raminantis metodas pagerina kraujotaką ir mažina akių įtampą.
  • Akių masažas: Pirštų galiukais sukamaisiais judesiais švelniai masažuokite užmerktas akis. Tai skatina ramybę ir padidina akių kraujotaką.
  • Mirksi: Atsisėskite patogioje vietoje ir trumpam greitai mirksėkite. Norėdami sudrėkinti akis, palengvinti sausumą ir sumažinti akių nuovargį, pakartokite šį pratimą.
  • Artimo toli fokusavimas: Laipsniškai atitraukite dėmesį į pirštą, laikomą arti veido. Tai padeda paryškinti regėjimą ir pagerina prisitaikymą.
  • Akių vartymas: Lėtai pasukite akis pagal laikrodžio rodyklę ir prieš laikrodžio rodyklę. Tai padidina kraujotaką ir atpalaiduoja raumenis aplink akis.
  • Akių judesiai 8 paveiksle: Įsivaizduokite didelę 8 figūrą priešais save. Naudokite akis, kad atsektumėte formą, atidžiai stebėkite sklandžius ir tikslius judesius.
  • Žiūrėjimas į atstumą: Kiekvieną dieną skirkite kelias minutes žiūrėdami į tolį, į nuostabų kraštovaizdį ar kraštovaizdį. Tai padeda sumažinti spaudimą, kurį akims daro darbas iš arti.
  • Fokuso perjungimas: Pasirinkite netoliese esantį daiktą, tada nukreipkite dėmesį į tolimą. Norėdami pagerinti akių lankstumą, trumpam perjunkite dėmesį tarp dviejų dalykų.

Sukurkite gerą akių priežiūros praktiką

Mažai kasdienių įpročių keitimas gali turėti didelės įtakos sveiko regėjimo palaikymui:

  • Reguliariai darykite ekrano pertraukėles: Pailgėjęs ekrano laikas vargina akis. Laikykitės 20-20-20 taisyklės, kas 20 minučių pristabdykite 20 sekundžių, kad sutelktumėte dėmesį į daiktą, esantį už 20 pėdų.
  • Išlaikykite optimalų atstumą: Naudodami skaitmeninius įrenginius laikykite akis patogiu atstumu (apie 25 colių) nuo ekrano. Be to, stenkitės nelaikyti knygų per arti.
  • Užtikrinkite pakankamą apšvietimą: Pakankamas apšvietimas sumažina akių nuovargį. Stenkitės sumažinti akinimą ir naudoti dirbtinį apšvietimą, kad pagerintumėte natūralius šviesos šaltinius.
  • Dėvėkite apsauginius akinius: Kad išvengtumėte sužalojimų, dėvėkite tinkamus apsauginius akinius dalyvaudami rizikingoje veikloje, pavyzdžiui, sportuodami ar remontuodami namus.
  • Venkite trinti akis: Per didelis akių trynimas gali jas sudirginti ir galbūt pakenkti jautriems jų audiniams. Venkite nereikalingo akių trynimo ir atsargiai jomis rūpinkitės.
  • Mesti rūkyti: Rūkymas padidina geltonosios dėmės degeneracijos ir kataraktos, dviejų akių sutrikimų, riziką. Mesti rūkyti gali padėti apsaugoti jūsų regėjimą.
  • Pakankamai miegokite: Geras nakties miegas leidžia jūsų akims išgyti ir atsinaujinti. Kad akių sveikata būtų kuo geresnė, stenkitės gerai išsimiegoti nuo septynių iki aštuonių valandų per naktį.
  • Gerti daug vandens: Tinkamos hidratacijos palaikymas yra labai svarbus akių sveikatai apskritai. Kad išvengtumėte akių sausumo ir paskatintumėte sveiką ašarų gamybą, kasdien gerkite pakankamai vandens.
  • Atlikite reguliarius akių patikrinimus: Būtina reguliariai lankytis pas akių gydytoją, net jei norite naudoti natūralius metodus regėjimui pagerinti. Šie testai gali padėti nustatyti ir gydyti galimas akių problemas, kol jos nepablogėja. Galite įsitikinti, kad jūsų akys yra sveikos, ir prireikus gauti tinkamą pagalbą, atlikdami įprastus akių tyrimus.

Dėl sveiko regėjimo kreipkitės į Eye-Q Eye Care Hospital

Elkitės dabar, kad pasirūpintumėte savo akių sveikata, o ne laukite, kol prasidės regėjimo problemos. Labai svarbu atkreipti dėmesį į savo kūno signalus ir gauti pritaikytas gaires dėl bet kokių konkrečių problemų ar sąlygų iš išmanančių akių priežiūros specialistų Eye-Q akių priežiūros ligoninėje. Jie gali pasiūlyti rekomendacijų, susijusių su jūsų tikslais, gyvenimo būdu ir praeities akių sveikata. Norėdami užtikrinti optimalią akių sveikatą ir gerovę, susitarkite dėl kruopštaus akių patikrinimo su mūsų išmanančiais oftalmologais Eye-Q Eye Care Hospital, pirmaujančioje regos priežiūros įstaigoje!

Išvada

Laikydamiesi šių rekomendacijų, gerindami ir palaikydami savo akių sveikatą galite užtikrinti gerą regėjimą daugelį metų. Būdami iniciatyvūs ir pirmenybę teikdami akių sveikatai, saugote savo regėjimą ir bendrą savijautą. Kontroliuokite savo akių sveikatą, kad natūraliai gautumėte geresnį regėjimą.



Source link

Draugai: - Marketingo paslaugos - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Karščiausios naujienos - Ultragarsinis tyrimas - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai -  Padelio treniruotės - Pranešimai spaudai -