Regėjimo sveikata yra svarbiausia visuose jūsų gyvenimo aspektuose, įskaitant fizinę sveikatą, socialinį įsitraukimą, išsilavinimą, užimtumą ir socialinę ir ekonominę padėtį. Yra keletas žingsnių, kurių galite imtis, kad išlaikytumėte optimalią jų savijautą ir įsitikintumėte, kad jaučiatės geriausiai. Atlikite šiuos dešimt paprastų žingsnių, kad išlaikytumėte regėjimą savo jaunystės dienų šlovėje:
Išsamus išsiplėtusių akių patikrinimas
Galite manyti, kad jūsų regėjimas yra gerai arba kad jūsų akys sveikos, tačiau vienintelis būdas įsitikinti yra pasikonsultuoti su savo akių priežiūros specialistu, kad jis atliktų išsamų išsiplėtusių akių tyrimą. Kalbant apie paplitusias akių ligas, kai kurie žmonės nežino, kad akiniai ar kontaktiniai lęšiai gali padėti jiems efektyviai matyti. Be to, daugelis įprastų akių ligų, tokių kaip glaukoma, diabetinė akių liga ir su amžiumi susijusi geltonosios dėmės degeneracija, neturi jokių simptomų. Tik išsiplėtusi akis gali diagnozuoti šias ligas pradinėse stadijose.
Susisiekite su priežiūra
Jei nešiojate kontaktinius lęšius, įsitikinkite, kad jais rūpinatės. Visada nusiplaukite rankas prieš įdėdami arba išimdami kontaktinius lęšius, kad sumažintumėte infekcijos tikimybę. Būtinai dezinfekuokite kontaktinius lęšius, kaip nurodyta, ir pakeiskite juos, jei reikia. Niekada nesiprauskite po dušu, nemiegokite ar nesiplaukiokite su įdėtais lęšiais, nes rizikuojate susirgti sunkia akių infekcija, dėl kurios gali sumažėti regėjimas.
Dėvėkite apsauginius akinius
Sportuodami ar atlikdami namų ruošos darbus dėvėkite apsauginius akinius. Apsauginiai akiniai, tokie kaip apsauginiai akiniai, apsauginiai skydai ir akių apsaugos, yra specialiai pagaminti taip, kad apsisaugotų nuo konkrečios veiklos. Dauguma apsauginių akinių yra pagaminti iš polikarbonato – medžiagos, kuri yra dešimt kartų stipresnė už kitus plastikus.
Atnaujinkite savo receptą
Be to, kad kasmet tikrintumėte akis, nepamirškite pakeisti akinių ar kontaktinių lęšių pakartotinai išrašytais receptais, kai jums tai patariama. Norint išlaikyti optimalų akių regėjimą, būtina atnaujinti regėjimo priemones, jei manote, kad jūsų regėjimas pasikeitė.
Apsaugokite akis nuo saulės
Nors visi žinome, kad saulės ultravioletiniai (UV) spinduliai kenkia mūsų odai, jie taip pat gali pakenkti mūsų gležnoms akims. Taigi, kai saulėta arba kai esate vietoje, kur daug akinimo, pavyzdžiui, prie sniego ar vandens, dėvėkite akinius nuo saulės. Investuokite į akinius nuo saulės su 100% apsauga nuo UV spindulių arba kurie blokuoja UVA ir UVB spindulius.
Gerai valgykite
Idealiu atveju akių apsauga turėtų prasidėti nuo to, ką valgote. Remiantis tyrimais, omega-3 riebalų rūgštys, cinkas ir vitaminai C bei E gali veiksmingai užkirsti kelią su amžiumi susijusioms regėjimo problemoms, tokioms kaip geltonosios dėmės degeneracija ir katarakta. Žalios daržovės, riebi žuvis, pavyzdžiui, lašiša, kiaušiniai, nesmulkinti grūdai, vištiena ir citrusiniai vaisiai turi daug akiai naudingų maistinių medžiagų.
Likite aktyvūs
Saikingas pratimas yra geras būdas išlikti aktyviems ir sveikiems, be to, jis prisideda prie geros akių sveikatos. Remiantis tyrimais, žmonės, kurie vaikšto sportuodami, yra mažiau linkę vystytis AMD. Pratimai taip pat padeda kontroliuoti nutukimą, aukštą kraujospūdį ir cholesterolio kiekį – visa tai skatina akių sveikatą. Daugėja įrodymų, kad dvi ar daugiau valandų per dieną praleidimas lauke gali sumažinti trumparegystės tikimybę, net jei ši liga pasireiškia šeimoje.
Būkite Screen Smart
Nors darbas su nešiojamuoju kompiuteriu nepakenks jūsų akims, ilgas fokusavimas į ekraną gali sukelti ekrano nuovargį, kuris apima akių skausmą, niežėjimą ar nuovargį, galvos skausmą, pablogėjusį spalvų suvokimą ir laikiną susiliejimą. Išbandykite 20-20-20 taisyklę: kas 20 minučių nusukite akis 20 sekundžių maždaug 20 pėdų priešais save. Tai gali padėti sumažinti akių įtampą.
Mesti rūkyti
Rūkymas taip pat kenkia jūsų plaučiams, kaip ir akims. Tyrimai įrodė, kad rūkymas padidina su amžiumi susijusios geltonosios dėmės degeneracijos, kataraktos ir regos nervo pažeidimo riziką, o tai gali sukelti regėjimo praradimą.
Žinokite savo šeimos akių sveikatos istoriją
Pasiteiraukite savo šeimos narių apie jų akių sveikatos istoriją. Atsižvelgiant į tai, kad daugelis akių ligų yra paveldimos, labai svarbu žinoti, ar kam nors buvo diagnozuota. Jūsų tikimybė susirgti akių liga bus nustatyta remiantis šia informacija.