7 patarimai, kaip apsaugoti akis vasarą


Jūs jau paruošėte akinius nuo saulės ir apsaugos nuo saulės priemones, bet to neužtenka bent jau jūsų akims. Ar žinojote, kad nuolatinis buvimas saulėje padidina kataraktos atsiradimo riziką? Ir nors jūsų oda gali apsisaugoti nuo žalingos UV spinduliuotės gamindama melaniną, akys negali išsiugdyti panašios tolerancijos!

TAIGI, GERIAUSIA LAIKYTI ŠIUOSE 7 AKIŲ PRIEŽIŪROS PATARIMAIS IR TRUKMĖS IŠ ŠIĄ VASARĄ EKSPERTO SĄRAŠO:

  • Dar kartą patikrinkite tuos akinius nuo saulės – Norėdami efektyviai prižiūrėti akis vasarą, rinkitės akinius nuo saulės atsargiai. UVR gali trumpam sukelti fotokeratitą arba fotokonjunktyvitą (dažniau žinomą kaip „sniego aklumas“). Nuolatinis UVR poveikis, ypač UVB spindulių poveikis, gali sukelti kataraktos vystymąsi, pterigiumą (ne vėžinį augimą virš ragenos) arba vokų odos vėžį. Taigi, privaloma pirkti ne tik akinius nuo saulės, bet ir tuos, kurie tikrai apsaugo.
  • Neplaukite be akinių – Žinome, kad nenorite panirti į baseiną, bet ar žinote, kiek žalos jūsų regėjimui gali padaryti chloras (skirtas apsaugoti jus nuo mikrobų poveikio)? Paprastas akių priežiūros pratimas būtų dėvėti akinius kiekvieną kartą, kai eini maudytis. Tai taip pat taikoma plaukiojimui vandenyne ar kituose natūraliuose vandens telkiniuose, nes juose yra kitų teršalų, kurie gali pakenkti jūsų akims. 2008 m. atliktas tyrimas atskleidė, kad dažnas chloro poveikis neigiamai veikia ragenos epitelio vientisumą. Epitelis suteikia ragenos apsaugos sluoksnį nuo dirgiklių ir patogenų. Jei ši apsauga yra pažeista, padidėja ragenos dilimo ar kitų akių sužalojimų tikimybė.
  • Rankų higiena ir netrinkite akių – Rankų plovimas yra tarsi vakcina, apsauganti nuo beveik visų užkrečiamųjų ligų. Ši praktika yra labai svarbi norint išvengti su akimis susijusių ligų, tokių kaip konjunktyvitas. Po bet kokios akių operacijos, tokios kaip LASIK, kataraktos operacijos ar glaukomos šunto operacijos, jūsų akys yra jautresnės infekcijoms. Daugelis medikų grupių siūlo kruopščiai nusiplauti rankas prieš taikant bet kokius akių gydymo būdus ir vengti trinti akis.
  • Dėvėti skrybėles – Akinių nuo saulės šonuose, kur atsiranda UVR poveikis, paprastai yra tarpų. Kai nešiojate akinius nuo saulės, sumažinkite riziką ir pridėkite skrybėlę su bent 3 colių pločio krašteliu. Pasak Odos vėžio fondo, bazinių ląstelių karcinoma yra odos vėžio forma, kuri paprastai pažeidžia akių vokus. Nors dažniausiai pasireiškia ant apatinio voko, dažniausiai pasireiškiančioje vietoje, jis taip pat gali atsirasti akių kampučiuose arba po antakiais. Nors BCC paprastai neplinta į kitas kūno dalis, jis tikrai gali plisti į pačią akį.
  • Neleiskite toms ašaroms išdžiūti – Vasarą žmonės dažniau dehidratuoja, o tai gali paveikti jų akis. Dėl rimtos dehidratacijos organizmui sunkiau gaminti ašaras, todėl atsiranda sausų akių simptomų ir kitų regėjimo problemų. Kasdien geriant daug vandens, galima išvengti daugelio neigiamų dehidratacijos padarinių ir jį panaikinti, taip pat aprūpinti skysčiais normaliai akių funkcijai. Tai nieko naujo, bet tai tiesa. Viskas, ką valgote ir geriate, turi įtakos jūsų regėjimui, ir tai ne tik morkos! Yra daug maisto produktų, kuriuose gausu maistinių medžiagų, kurios pagerina jūsų regėjimą ir padeda išvengti ilgalaikių regėjimo problemų. Liuteinas ir zeaksantinas yra antioksidantai, padedantys atsispirti geltonosios dėmės degeneracijai ir kataraktai. Papildų ar maisto produktų, kuriuose yra daug vitamino C, E ir cinko, pridėjimas gali padėti tiems, kuriems yra su amžiumi susijusios geltonosios dėmės degeneracijos simptomai. Jie padeda sulėtinti arba užkirsti kelią simptomų progresavimui.
  • Naudokite akių lašus – Visada geriau naudoti tam tikrus akių lašus, kad sumažintumėte skausmą ar valdytumėte kitas akių problemas. Tai gali būti ypač aktualu tiems, kurie atsigauna po glaukomos operacijos. Tačiau taip pat turėtumėte pasikonsultuoti su kvalifikuotu oftalmologu, kad aptartumėte lėtinį akių lašų poreikį. Sausų akių simptomai gali atsirasti dėl laikino teršalų poveikio arba jie gali būti kažko rimtesnio požymis.
  • Gerai miegok – Tačiau jūsų akys tikisi, kad būsite pailsėję. Tyrėjai išsiaiškino, kad žmonės, kurie nebūna pabudę vos 18 valandų, pradeda susilpnėti atliekant vizualines užduotis. Tai gali neatrodyti kaip didelė problema, kol nesupranti, kad norint saugiai vairuoti ar užsiimti potencialiai pavojinga veikla, pvz., maisto gaminimu, reikia regėjimo aštrumo. Be to, kai esate pavargęs, jūsų akys labiau išsausės. Tai skatina trinti akis, kad būtų stimuliuojama ašarų liauka, o tai padidina dirgiklių ir ligų tikimybę.

Tikimės, kad pasinaudosite šiais 7 svarbiausiais akių priežiūros patarimais ir gudrybėmis. Ir nepamirškite reguliariai tikrintis akių.

Laimingos akys! Ir linksmos vasaros!

Taip pat skaitykite – 6 būdai, kaip atsargiai gydyti akis šį musoną



Source link

Draugai: - Marketingo paslaugos - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Karščiausios naujienos - Ultragarsinis tyrimas - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai -  Padelio treniruotės - Pranešimai spaudai -