Vandeningos akys: priežastys ir gydymas | Eye-Q
Ašarojančios akys yra būklė, kai susidaro per daug ašarų arba kai ašaros negali tinkamai nutekėti. Šios ligos paplitimas yra 8,60 proc. Bet kuris žmogus gali ašaroti akis; tai nėra būdinga amžiaus sąlyga, dažniausiai pasireiškia kūdikiams ir 60 metų ir vyresniems žmonėms.
Įprastos įvairių amžiaus grupių vandeningų akių priežastys
Kūdikiai: Kūdikių akys dažnai ašaroja dėl nesubrendusių ašarų kanalų. Kartais šie latakai gimimo metu nėra visiškai atviri, todėl kaupiasi ir išsilieja ašaros. Tai normalu ir paprastai gerėja vaikui senstant. Jei ašarojančios akys nepraeina, tai gali būti akių infekcija, pvz., konjunktyvitas, dėl kurio reikia medicininės intervencijos.
Pagyvenę žmonės: Dėl su amžiumi susijusių akių pakitimų vyresnio amžiaus žmonėms gali ašaroti akys. Sausumas gali atsirasti dėl to, kad senstant žmonių akys gamina mažiau ašarų. Kaip bebūtų keista, organizmas gali reaguoti į akių sausumą gamindamas per daug ašarų. Pernelyg didelį ašarojimą taip pat gali sukelti kitos sąlygos, įskaitant akių vokų uždegimą arba vokų pasukimą į išorę. Senstant raumenys aplink akis gali susilpnėti, o tai gali turėti įtakos mūsų ašarų nutekėjimui.
Suaugusieji: Aplinkos veiksniai, tokie kaip vėjas ar dūmai, alergijos ar dirgikliai, gali sukelti ašarojančias akis vidutinio amžiaus suaugusiesiems. Šalutinis vaistų poveikis, ilgalaikis kontaktinių lęšių naudojimas ir pernelyg ilgas ekrano laikas taip pat gali sukelti ašarojančias akis. Ašarojančios akys taip pat kartais gali atsirasti dėl ligų, tokių kaip sinusų infekcijos ar galvos skausmai.
Vandeningų akių gydymas
Gydymas priklausys nuo akių ašarojimo simptomų ir priežasčių. Akių gydytojas patikrins, ar ašarų kanaluose nėra užsikimšimo, ir paskirs akių lašų, kad sumažintų akių uždegimą, dirginimą ir skausmą. Gydytojas taip pat gali atlikti jūsų ašarų kanalų nuskaitymą ir rentgeno spindulius, kad susidarytų gilesnį ir aiškesnį situacijos vaizdą. Taip pat patartina nenešioti kontaktinių lęšių esant ašarojančioms akims.
Akių gydytojas taip pat gali patarti nenaudoti jokio makiažo ant jautrios odos, nes tai gali dar labiau pabloginti būklę. Jei akys ašaroja dėl sausų akių sindromo, akių gydytojas patars lašinti akių lašus akims patepti. Jei jį sukėlė bakterinė ar grybelinė infekcija, gydytojas gali duoti tepalo ir akių lašų, kurie padės greitai atsigauti.
Mes, Eye-Q Vision, suprantame, kad mažiausios problemos, tokios kaip ašarojančios akys, gali sukelti nerimą ir susirūpinimą.
Prevencinės priemonės vandeningoms akims
Norint išvengti ašarojančių akių, reikia derinti pagrindinius akių priežiūros įpročius, keisti gyvenimo būdą ir prevencines priemones, siekiant apriboti galimų veiksnių poveikį.
- Palaikykite akių higieną: šiltu, drėgnu skudurėliu švelniai nuvalykite akių vidų, kad jos išliktų švarios. Jei nešiojate kontaktinius lęšius, įsitikinkite, kad juos tinkamai išvalėte ir laikykite, kad išvengtumėte sudirginimo.
- Naudokite apsauginius akinius: norėdami apsaugoti akis nuo UV spinduliuotės ir aplinkos dirgiklių, pvz., vėjo ir dulkių, naudokite akinius nuo saulės lauke. Kai aplink yra cheminių medžiagų ar šiukšlių, būtina dėvėti apsauginius akinius.
- Venkite dirgiklių: venkite rūkymo, aštrių kvapų ir alergijos, pvz., žiedadulkių. Galite sumažinti apšvitą naudodami oro filtrą ir uždarydami langus žiedadulkių gausaus sezono metu.
- Padarykite ekrano laiko pertraukas: norėdami sumažinti skaitmeninių akių įtampą, laikykitės 20-20-20 taisyklės: kas 20 minučių 20 sekundžių sutelkite dėmesį į bet ką, esantį 20 pėdų atstumu.
- Valgykite gerai ir būkite hidratuoti: kad akys būtų sudrėkintos ir netekėtų ašaroti, valgykite maistą, kuriame yra daug antioksidantų, omega-3 riebalų rūgščių ir vitaminų A bei C.