Mano atostogų ir Kalėdų planavimo vadovas (kad sutaupytumėte sveiko proto!)


Kiekvienais metais atrodo, kad šventės čia ateina vis greičiau ir greičiau! Pasibaigus vasarai, tai greitos lenktynės iki metų pabaigos. Nors atostogos yra pats nuostabiausias metų laikas, jos gali greitai įsibėgėti. Ir jei nebūsime atsargūs, galime praleisti tikrąjį sezono džiaugsmą.

Kalėdų planavimas yra paprastas būdas užtikrinti, kad mažiau streso ir daugiau mėgaukitės atostogomis su šeima. Tai leidžia jums nelėkti į parduotuvę vėlai Kalėdų išvakarėse ir nusipirkti paskutinės minutės dovanų. Vietoj to, atėjus atostogoms, galite atsisėsti ir atsipalaiduoti, žinodami, kad jau viską padarėte.

Štai kaip dabar planuoju atostogas, kad galėčiau išsaugoti sveiką protą (taip pat ir savo šeimą!).

8 patarimai, kaip planuoti Kalėdas be streso

Kalėdų diena kiekvienais metais yra ta pati diena… tad kodėl ji mus aplanko? Žinome, kad tai artėja, taip pat žinome, kad planuojant į priekį viskas yra daug mažiau įtempta. Taigi šiais metais padarykite sau (ir savo šeimai) paslaugą planuodami anksti. Žinau, kad sunku pradėti galvoti apie švenčių sezoną, kol dar net nesulaukėme Padėkos dienos. Patikėk manimi, būsimas aš tau padėkos!

1. Sugalvokite savo idealų (bet praktišką) atostogų sezoną

Tikriausiai mintyse turite įvaizdį, kaip norite, kad šventės būtų. Tačiau kiekvienais metais atrodo vis kitaip. Keletą metų rengdavome daug kalėdinių vakarėlių ir siųsdavome kalėdinius atvirukus. Kitais metais mes tai laikėme santūriau. Įsitikinkite, kad jūsų Kalėdų planavimas yra tai, ką galite realiai pasiekti (ir ką tikrai norite padaryti).

Jums gali patikti praleisti daug laiko puošiant eglutę, gaminant sausainius ir siunčiant kalėdinius atvirukus. O galbūt šiais metais norite paprastesnio Kalėdų sezono ir nenorite daryti visko, ką, jūsų manymu, „privalai padaryti“ tobuloms atostogoms. Pamirškite atkartoti tai, ką matote „Pinterest“ ir „Instagram“. Atminkite, kad dabar jūsų atostogų sezonas ir galite nuveikti tiek mažai, kiek norite!

Norėdami pradėti planuoti Kalėdas, apsvarstykite savo idealias šventes ir tai, ką galite realiai įgyvendinti. Nepamirškite įtraukti kalėdinių tradicijų ar kelionių, kurių norite šiais metais.

  • Kiek laiko ir pinigų turite išleisti šiais metais?
  • Ar šį sezoną darbas užimtas ir reikalaujantis daug pastangų?
  • Ar naršote kitus dalykus, pavyzdžiui, rūpinatės sergančiais šeimos nariais ar kraustote gyventi į naują miestą?

Dabar, kai jau turite bendrą vaizdą, kaip norite atrodyti ir jaustis per šventes, laikas pagalvoti apie smulkmenas.

2. Sukurkite biudžetą

Prieš planuojant bet kokius renginius ar ką nors perkant, geriausias būdas pradėti planuoti Padėkos dieną ir Kalėdas yra susikurti biudžetą. Jei esate kažkuo panašus į mane, atostogos visada kainuoja daugiau, nei tikėjotės! Štai kodėl biudžeto sudarymas yra tokia puiki idėja.

Užuot pirkę daiktus tokius, kokius matote (sveiki, juodasis penktadienis „Amazon“!), geriau suprantate, ko jums reikia ir kiek turite išleisti. Tokiu būdu sausio mėnesį nebus tiek netikėtumo (ar kaltės).

Pradedu sudarydamas visų dalykų, kuriuos turiu nusipirkti, sąrašą pagal šias subkategorijas:

  • Dovanos – Dovanos vaikams, šeimai ir šeimininkei. Nepamirškite kitų ypatingų žmonių, kuriems paprastai perkate Kalėdines dovanas, pvz., mokytojams, kaimynams ar šeimos nariams ir draugams. Čia rasite visą idėjų sąrašą.
  • Dekoracijos – Jei kalėdines dekoracijas reikia keisti ar norisi kažko naujo, tai pridedu prie savo biudžeto. Nepamirškite Kalėdų eglutės, jei kiekvienais metais perkate naują.
  • Maitinimas – Šventinis maistas visada kainuoja daugiau nei įprastas maistas. Biudžeto sudarymas padeda man nuspręsti, ar Kalėdų vakarienei patieksime mijono filė, ar kalakutą.
  • Veikla – Apsvarstykite bet kokią veiklą, kuriai reikia biudžeto. Tai gali būti bjaurus megztinių vakarėlis, imbierinių namelių statyba ar apsilankymas Kalėdų Senelyje.

Turėdami biudžetą galėsite planuoti (smagesnius) šventinius dalykus!

3. Įvertinkite savo dekoravimo poreikius

Jei namų dekoravimas yra didelė jūsų atostogų dalis, dabar puikus metas įvertinti, ką turite ir ko jums reikia. Jei lėšų trūksta, tai paprasta vieta sumažinti išlaidas – tiesiog naudokite tai, ką jau turite.

Mūsų dekoracijų inventorių laikau „Notion“ (arba naudoju „Notes“ programėlę savo telefone). Tai leidžia pamatyti, ką turiu ir ką reikia pakeisti / atnaujinti.

Mes laikomės gana paprastos (niekas niekada manęs nekaltino, kad esu Martha Stewart!). Kad įkvėptumėte net ir turėdami biudžetą, pateikiame keletą paprastų „pasidaryk pats“ atostogų dekoro idėjų:

Visos šios idėjos atitinka mano standartus dėl 1) minimalių atsargų pasigaminti, 2) minimalaus ilgalaikio saugojimo ir 3) lengvai pritaikymo kitiems sezonams. Laimėk!

4. Suplanuokite kalėdinius atvirukus

Jei esate kalėdinių atvirukų žmogus, tai jums gali būti sezono akcentas. Būtinai suplanuokite dabar, kad tai netaptų stulbinančia. Jei kalėdiniai atvirukai jums netinka, nedvejodami pereikite prie kito skyriaus.

Štai mano patarimai, kaip sukurti kalėdinius atvirukus be streso:

  • Sudarykite kalėdinių atvirukų sąrašą su gavėjais ir atnaujintais pašto adresais.
  • Nuspręskite, kokią kortelę išsiųsite. Ar reikia pasidaryti šeimos nuotrauką? Jei taip, suplanuokite fotografavimo laiką. Nepamirškite į savo biudžetą įtraukti kortelių ir pašto ženklų.
  • Kalendoriuje pažymėkite tą dieną, kurią norite išsiųsti korteles. Siekite juos išsiųsti pirmąją visą gruodžio savaitę, kad įsitikintumėte, jog jie bus pristatyti laiku, bet ne per anksti.

Prieš Padėkos dieną paruošę korteles, jums nereikės dėl jų jaudintis. Kai tik Padėkos diena pasibaigs, galite pradėti jas spręsti ir siųsti.

Atminkite, kad jei šventiniai atvirukai taps našta, šiais metais (arba kiekvienais metais!) galite juos paleisti. Tą laiką ir pinigus galite nukreipti į kitą atostogų veiklą.

5. Sudarykite dovanų sąrašą

Dovanų teikimas gali būti neįtikėtinas! Geriausias būdas išspręsti šią kalėdinio apsipirkimo dalį yra sudaryti dovanų sąrašą. Jei turite mažesnį biudžetą (arba norite supaprastinti šventes), dovanų sąrašas yra puikus būdas išlaikyti tvarką ir neperpirkti.

Pradedu nuo prekių, kurias noriu nusipirkti, sąrašo kiekvienam žmogui. Spaudimas pirkti daug dovanų gali mus priblokšti. Prieš keletą metų su šeima pradėjau naują tradiciją. Vadovaujuosi dovanų teikimo filosofija „noriu, reikia, nešioju, skaityk“. Kiekvienas vaikas gauna:

Ši supaprastinta dovanų teikimo filosofija labai sumažino mano streso lygį per šventes. Tą patį darau ir su savo šeimos nariais. Seneliai mėgsta eiti į pasimatymus ar leisti laiką po vieną su anūkais… ir anūkams tai taip pat patinka!

Nepamirškite apie kitus žmones, kuriuos turite nusipirkti… mokytojams, draugams, kaimynams ir tt Tai gali būti net paprastos „pasidaryk pats“ dovanos (daugiau apie tai žr. kitame skyriuje).

6. Rinkite „pasidaryk pats“ dovanų idėjas ir vadovėlius

Mėgstu gaminti namines dovanas! Tai ne tik ypatinga dovana, bet ir smagi šeimos šventė. „Pasidaryk pats“ dovanos yra puikus būdas sutaupyti pinigų neprarandant „wow“ faktoriaus. Kiekvienais metais mano vaikai nekantriai laukia ypatingų fotoknygų, kurias darau kiekvienam iš jų.

Jei planuojate daryti dovanas, dabar pats tinkamiausias metas susitvarkyti. Kai kurias dovanas paruošti reikia šiek tiek laiko, todėl pradėti reikia anksti. Štai ką aš rekomenduoju:

  • Išsirinkite, kokias dovanas norite padaryti. (Šios „pasidaryk pats“ dovanų idėjos įkvėps jus!)
  • Nustatykite, kiek laiko užtrunka kiekvienas projektas (įskaitant kietėjimo / džiovinimo / infuzijos laiką).
  • Kalendoriuje pažymėkite, kada pradėti projektą, kad jis būtų laiku paruoštas supakuoti ir išsiųsti (jei reikia). Siekite dovanas išsiųsti paštu pirmąją gruodžio savaitę. Galite palaukti savaitę, jei jums nereikia jų siųsti paštu.
  • Sudarykite prekių pirkinių sąrašą (pasitikrinkite savo biudžetą).
  • Pasižymėkite kalendoriuje dieną, kad įsigytumėte reikmenų… ir tada pirmyn!

Kitas įdomus „pasidaryk pats“ projektas – pasigaminti savo dovanų pakuotę. Tai puikus būdas perdirbti daiktus savo namuose. Arba padarykite vyniojamąjį popierių rudu popieriumi ir dažais arba antspaudais. Tai geras projektas, skirtas vaikams padėti.

Mums visada smagu gaminti savo mėgstamus „pasidaryk pats“ receptus (pvz., kūno šveitimo receptus ar naminius losjonų batonėlius), kuriuos mėgsta gauti šeima ir draugai.

7. Suplanuokite šventinę veiklą

Kai nebeliksite dovanų ir papuošimų, laikas planuoti smagią šventinę veiklą. Taigi kartu nepraleidžiame nė vienos mėgstamiausios atostogų veiklos, todėl stengiuosi jas anksti įtraukti į kalendorių. Taip pat smagu susėsti su šeima ir kartu sugalvoti idėjas.

Štai keletas idėjų, kurios paprastai patenka į sąrašą:

  • Šventinių skanėstų kepimas
  • Eikite į kasmetinį draugo šventinį vakarėlį
  • Važiuojame pasižiūrėti į kalėdines lemputes su karšta kakava
  • Kalėdų eglutės išrinkimas
  • Namo ir medžio puošimas
  • Žiūrėkite mėgstamą Kalėdų filmą
  • Gerti naminį kiaušinienę ir klausantis kalėdinio grojaraščio

Sugalvoju ir planuoju šiuos įvykius likus maždaug savaitei ar dviem iki Padėkos dienos, jei norėčiau įtraukti kokių nors Padėkos dienos užsiėmimų. Mūsų kalendoriuje palieku šiek tiek laisvo laiko dalykams, kurie gali pasirodyti paskutinę minutę. Taip pat stengiuosi suplanuoti Naujųjų metų renginius taip, kaip jie suplanuoti.

8. Planuokite šventinį maitinimą

Paskutinis dalykas, kurį planuoju atostogoms, yra maitinimas. Jei būsiu šeimininkas, suplanuosiu visą maistą. Jei einame pas šeimą, planuoju atsinešti vieną ar du patiekalus.

Štai ką aš darau:

Naudoju „Real Plans“, savo mėgstamą valgio planavimo programą. Tai sutaupo tiek daug laiko!

Sudaręs pirkinių sąrašą anksti, vieną savaitę galiu paimti papildomo sviesto, o kitą – klevų sirupo, kol kas savaitę apsipirksiu. Tai padeda paskirstyti pirkinius kelioms savaitėms ar mėnesiams, o ne vienai apsipirkti (tai taip pat sumažina mano pirkinių sąrašą prieš pat šventę).

Apatinė eilutė atostogų ir Kalėdų planavimui

Visi žinome, kad tai tiesa… daugelis iš mūsų, mamų, nekantriai laukiame atostogų pabaigos, nes tai kelia įtampą.

Skirti laiko planavimui yra puikus būdas iš tikrųjų mėgautis sezonu su šeima. Tai gali padėti mums atsikratyti perkrovos, kuri, deja, gali atsirasti su sezonu. Kai patiriate stresą dėl švenčių, giliai įkvėpkite ir dar kartą peržiūrėkite šiuos veiksmus.

Peržiūrėkite toliau pateiktą planavimo kontrolinį sąrašą arba spustelėkite čia, jei norite gauti išsamesnę spausdinimo versiją!

Ką daryti, kad šiuo metų laiku mažiau streso? Palikite komentarą ir praneškite mums!



Source link

Draugai: - Marketingo paslaugos - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Karščiausios naujienos - Ultragarsinis tyrimas - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai -  Padelio treniruotės - Pranešimai spaudai -