Kaip gelbėtojui, labai svarbu žinoti, ką daryti ir kokia tvarka tai daryti, kad vaikui būtų suteikta reikiama pagalba gelbėti. Apsvarstykite šias strategijas:
Pradinis palaikymas
- Įsitikinkite, kad įvykio vieta yra saugi. Savęs apsauga visada yra pirmasis prioritetas.
- Reikia pagalbos netoliese.
- Suaktyvinkite bet kokią turimą reagavimo į nelaimes sistemą, pvz., naudokite mobilųjį telefoną skubios pagalbos siuntimui, laikykitės įstaigos protokolo arba atlikite kitus būtinus pirmuosius veiksmus pagal vietą.
Tais atvejais, kai vaikas nukrenta ant žemės ir nustoja reaguoti, o jūs matote, kad taip atsitiko, pirmiausia iškvieskite greitąją pagalbą, o tada gaukite AED, kad galėtumėte naudoti prieš gaivinimą.
Jei nematėte, kas atsitiko, ir ką tik radote vaiką ant žemės, teikite gaivinimą 2 minutes. Tada palikite vaiką ir iškvieskite greitąją pagalbą.
Bet kuriuo atveju įsigykite AED ar kitą turimą avarinę įrangą arba nusiųskite ką nors kitą, kad jos paimtų. Tada įvertinkite vaiko kvėpavimą ir pulsą.
Atsižvelgdami į tai, ką rasite, apsvarstykite šias strategijas.
- Normalus kvėpavimas ir pulsas: Esant tokiai situacijai, tikrai galite jausti širdies plakimą ir matyti, kaip kyla ir leidžiasi krūtinė. Stebėkite šias aplinkybes, kol gausite daugiau pagalbos.
- Negalima kvėpuoti pulsu: Jei vaikas nekvėpuoja arba tik gaudo orą, atlikite šiuos veiksmus:
- Nedelsdami suteikite gelbėjimo kvėpavimą, kvėpuokite kas 2–3 sekundes, kad būtų 20–30 įkvėpimų per minutę.
- Jei pulsas mažesnis nei 60 dūžių per minutębet yra prastos deguonies perfuzijos, tuo metu pradėkite krūtinės ląstos kompresus. Tai apima šaltas galūnes, reagavimo stoką, silpną pulsą, dėmėjimą, cianozę ar blyškumą.
- Jei pulsas viršija 60 dūžių per minutępatikrinkite pulsą kas 2 minutes. Jei tai pasikeičia į pulso nėra, atlikite veiksmus, kad atliktumėte vaikų CPR.
- Po dviejų minučių suaktyvinkite reagavimą į avarinę situaciją, jei to nedarote.
- Kai kuriais nenormalaus kvėpavimo atvejais, kaip šis, vaikas galėjo patirti opioidų perdozavimą. Jei yra tokia galimybė, apsvarstykite galimybę vartoti naloksoną ir vadovaukitės opioidų perdozavimo protokolu.
- Nėra kvėpavimo ir pulso: Jei vaikas nekvėpuoja ir nėra aptinkamo pulso, atlikite šiuos veiksmus:
- Vienišas: Jei esate vienas, pradėkite nuo aukštos kokybės širdies ir plaučių gaivinimo, kurio dažnis yra nuo 30 paspaudimų iki 2 įkvėpimų.
- Ne vienas: Jei nesate vienas, pradėkite gaivinimą 15 paspaudimų per 2 įkvėpimus, padalydami užduotį su kitu asmeniu.
- 2 minutes: kas dvi minutes tikrinkite pulsą ir širdies plakimą. Tada išjunkite, kas naudoja kompresorius.
- Naudokite AED: Kai AED bus pasiekiamas, vykdykite įrenginio nurodymus. Jei yra šokiruojantis ritmas, defibriliuokite ir iš naujo paleiskite CPR. Jei nėra šokiruojamo ritmo, atnaujinkite CPR dar 2 minutes ir įvertinkite iš naujo.
Kas yra aukštos kokybės CPR vaikams?
Kokybiškas CPR gali žymiai pagerinti vaiko gebėjimą išgyventi įvairiomis sąlygomis su mažiausiais defektais. Tyrimai, apie kuriuos pranešta Nacionalinė medicinos biblioteka rodo, kad CPR kokybė gali pagerinti visų pacientų rezultatus. Teikiant gelbėjimo kvėpavimą vaikams pacientams, labai svarbu užtikrinti didžiausią priežiūros tikslumą. Apsvarstykite šias strategijas, kad užtikrintumėte aukštos kokybės CPR, kai atliekate gelbėjimo kvėpavimą vaikui su pulsu arba be jo.
- Krūtinės atatranka: leiskite krūtinei visiškai atšokti po kiekvieno suspaudimo prieš bandydami dar kartą
- Suspaudimo laipsnis: Siekite nuo 100 iki 200 per minutę, kai neaptinkamas pulsas
- Suspaudimas į ventiliaciją: Siekite santykio 30:2 vienam gelbėtojui arba 30 paspaudimų dviem įkvėpimams arba 15:2, jei dalyvauja daugiau nei vienas gelbėtojas.
- Nuolatiniai suspaudimai: Tais atvejais, kai yra pažangių kvėpavimo takų ir asinchroninė ventiliacija, darykite nuolatinius suspaudimus.
- Pasukti: Išsukite kompresorių kas dvi minutes arba bet kurioje situacijoje, kai esate pavargę.
- Apriboti trukdžius: Idealiu atveju suspaudimas neturėtų trukdyti ilgiau nei 10 sekundžių.
- Venkite pernelyg didelio vėdinimo: Tai gali sukelti papildomų sunkumų pacientams ir apriboti bendrą suspaudimo sėkmę.
Suspaudimo dažnis kūdikiams iki 1 metų amžiaus
Labai mažiems arba labai mažiems vaikams gali prireikti kitokios pagalbos, kad jie pradėtų tinkamai kvėpuoti. Norėdami suteikti gelbėjimo kvėpavimą tokio amžiaus vaikų priežiūrai, bet kuriam vaikui iki vienerių metų, išskyrus naujagimius, atlikite šiuos konkrečius veiksmus:
- Norėdami patikrinti pulsą, naudokite brachialinę arteriją.
- Suspaudimo orientyrai yra skirtingi. Apatinis krūtinkaulio trečdalis tarp spenelių yra idealus.
- Suspaudimo metodai taip pat skiriasi. Naudokite du pirštus, jei vienas arba a nykščio apjuosimo metodas jei yra keli tiekėjai.
- Suspaudimo gylis taip pat yra daug mažesnis. Siekite bent trečdalio AP krūtinės skersmens. Daugumoje vaikų tai yra apie 1,5 colio.
Oro takų steigimas
Norint sėkmingai kvėpuoti vaikams, labai svarbu nustatyti kvėpavimo takus ir užtikrinti, kad vaikas galėtų kvėpuoti struktūriniu požiūriu. Norėdami tai padaryti vaikui, atlikite šiuos veiksmus:
- Kūdikiai iki 1 metų: uostymo padėtis.
- Vyresni nei 1 metų vaikai: pakreipta galva ir pakeltas smakras.
- Traumos situacijos: jei įtariama vaiko galvos ar kaklo trauma, apribokite bet kokius kaklo judesius. Naudokite žandikaulio stūmimas procesas nepalenkiant galvos, kad būtų suteikta priežiūra.
Vaikų kvėpavimas
Norėdami užtikrinti gelbstintį kvėpavimą vaikams, laikykitės šių nurodymų:
- Gelbėjimo kvėpavimas arba suspaudimai į ventiliaciją: Jei yra 1 gelbėtojas, santykis 30:2. Jei yra keli gelbėtojai: 15:2
- Vėdinimas su pažangiais kvėpavimo takais: Tais atvejais, kai yra supraglotinis kvėpavimo takas arba endotrachėjinis vamzdelis, atlikite šiuos veiksmus. Atlikite vieną įkvėpimą kas 2–3 sekundes, todėl įkvėpkite 20–30 per minutę. Jei įmanoma, naudokite bangos formos kapnografiją arba kapnometriją.
- Atkreipkite dėmesį į vaiko krūtinę: Įsitikinkite, kad kiekvieno įkvėpimo metu vaiko krūtinė pakyla.
Kaip ir kada defibriliuoti vaiką, kad vaikas iškvėptų
Gelbstint kvėpavimą visada reikia sutelkti dėmesį į pačius geriausius turimus įrankius ir išteklius, o AED gali būti taikomas daugelyje situacijų. Tačiau yra specialių nurodymų, kurių reikia laikytis bandant naudoti AED vaikui.
- Naudokite jį dabar: Kai tik AED yra ir vaikas neturi pulso, naudokite jį širdies plakimui atkurti.
- Dozės slopintuvas ir trinkelės: Kai tik įmanoma, jei vaikas jaunesnis nei 8 metų, naudokite vaikų įklotus, ypač kūdikiams. Tačiau, jei vaikams skirtų įklotų nėra, naudokite suaugusiems skirtus įklotus (neatsisakykite gydymo AED, jei pacientui to reikia).
- Rankinis defibriliatorius: Kūdikiams geriausia naudoti rankinius defibriliatorius. Tai taikoma vaikams iki 1 metų.
- Suaugusiųjų defibriliatoriai: Šių prietaisų dauguma AED prietaisų nepatvirtina, kad jie būtų naudojami pacientams, kurių ritmas šoko; tačiau tai gali suteikti gyvybę gelbstinčią pagalbą, kai reikia nedelsiant imtis veiksmų. (Gelbėtojams labai svarbu žinoti, kad kūdikiams dažnai pasireiškia VT ir VF. Tai nėra neįprasta kūdikiams.)
- Po šoko: Sukrėtę vaiką, nedelsdami pradėkite CPR. Atlikite tai po kiekvieno vaikui suteikto šoko. Prieš bandydami kitą šoką, gaivinkite bent dvi minutes.
- Apriboti trukdžius: Venkite bet kokių krūtinės suspaudimų pertraukų. Tai apima ir prieš šoką, ir po jo.
Gelbstintieji iškvėpimai vaikui su pulsu
Tais atvejais, kai vaikas turi pulsą, bet nekvėpuoja, gelbėtojai turi atlikti keletą konkrečių veiksmų. Nereikėtų atidėlioti vaiko gelbėjimo įkvėpimo. Tokiais atvejais vadovaukitės šiomis gairėmis:
- Įkvėpkite 1 kartą kas 2–3 sekundes, kad būtų 20–30 įkvėpimų per minutę
- Kai pulsas yra mažesnis nei 60 dūžių per minutę, kai yra prastos perfuzijos požymių, tuo pačiu metu pradėkite suspausti krūtinę.
- Jei pulsas yra didesnis nei 60 dūžių per minutę, tęskite vaiko pulsą kas 2 minutes ir kvėpuokite kas 2–3 sekundes.
Kiek gelbstinčių įkvėpimų vaikui?
Idealioje situacijoje turėtumėte pateikti:
- 1 įkvėpimas kas 2–3 sekundes.
- Pulso dažnį įvertinkite ne ilgiau kaip 10 sekundžių.
- Siekite 20–30 įkvėpimų kiekvieną minutę.
- Krūtinės ląstos paspaudimus atlikite, jei vaiko širdies susitraukimų dažnis neviršija 60 dūžių per minutę ar daugiau.
Žinokite vaikų širdies sustojimo požymius
Tai nėra taip neįprasta, kaip daugelis tikisi, kad vaikui sustoja širdis, o tai pateisina vaikų gelbėjimo kvėpavimą. The Filadelfijos vaikų ligoninė pažymi, kad kasmet nuo staigaus širdies sustojimo miršta daugiau nei 2000 vaikų. Tai yra maždaug 3–5 procentai visų vaikų nuo 5 iki 19 metų mirčių.
Svarbiausia išgelbėti vaiko gyvybę – veikti greitai. Pirmas žingsnis yra žinoti apie vaiko širdies sustojimo požymius. Jie apima:
- Didėjantis krūtinės skausmas mankštos metu, įskaitant bėgimą, žaidimą ar kitokią veiklą
- Lenktyniaujanti širdis
- Apalpimas arba galvos svaigimas po fizinės veiklos
- Gebėjimo sportuoti pasikeitimas
- Dusulys mankštos metu atrodo pernelyg didelis arba naujas
- Per didelis nuovargis mankštos metu
Tokiais atvejais vaikui reikia nedelsiant padėti. Tais atvejais, kai vaiko širdis sustoja, smegenų pažeidimas gali prasidėti vos per kelias minutes, nes į smegenis nepatenka deguonies. Tačiau tinkamas vaikų aukų gelbėjimo kvėpavimas gali žymiai padidinti jų galimybę išgyventi, ypač kai tokie incidentai įvyksta ne ligoninėje. Greitai veikdami gelbėtojai gali išgelbėti vaiko gyvybę.
Dažnos vaikų kvėpavimo ir širdies nepakankamumo priežastys
Dėl daugelio veiksnių vaikas gali nustoti kvėpuoti arba nustoti plakti širdis. Kiekviena situacija, kai nėra pulso ir kvėpavimo, reikalauja neatidėliotinos gelbėjimosi pagalbos vaikui. Kai kurios dažniausiai pasitaikančios šios vaikų priežastys:
- Užspringimas maistu, žaislais ar kitais daiktais
- Galvos trauma ar kita rimta trauma
- Skendimas, įskaitant neakivaizdžius skendimo atvejus, pvz., incidentus, kai vaikas iš pradžių atrodo gerai
- Per didelis kraujavimas
- Uždusimas
- Apsinuodijimas
- Elektros šokas
- Plaučių liga
- Nediagnozuotos arba negydomos širdies ligos
Kaip išmokti iškvėpti nukentėjusiems vaikams
Yra įvairių būdų, kaip išmokti suteikti pagrindinę pagalbą vaikams. Labai svarbu imtis veiksmų, kad būtų nedelsiant pasirūpinta asmeniu, kuriam gresia pavojus. Turėdami pažangų mokymą ir sertifikavimą, įgyjate gebėjimą greitai reaguoti ir tokiu būdu galite išsaugoti vaiko gyvybę.
Norėdami tai pasiekti, ištirkite Vaikų pažangus gyvenimo palaikymas (PALS) kursai, siūlomi Advanced Medical Certification. Kai tai padarysite, tiksliai sužinosite, ką daryti, kada tai daryti ir kaip padėti savo pacientui teikiant jam reikalingą priežiūrą.
Turėdami PALS sertifikatą, išmoksite daugybę svarbių įrankių ir metodų, kaip teikti pagalbą aukoms. Tai apima:
- Kas yra PALS ir kada jį naudoti
- Kaip atlikti PALS pagrindinę gyvybės palaikymą
- Pažangios vaikų gyvenimo palaikymo strategijos
- Kaip naudotis gaivinimo priemonėmis
- Ką daryti, kai yra kvėpavimo sutrikimas arba nepakankamumas
- Kaip gydyti įvairius širdies ritmus, tokius kaip bradikardija ir tachikardija
- Kaip gydyti šoką ir širdies sustojimą
Turėdami paramą ir gaires visais vaikų priežiūros aspektais, galite būti tikri savo gebėjimu patenkinti vaiko poreikius kritinėje situacijoje.
Kas turėtų gauti PALS sertifikatą?
Kiekvienas, norintis suteikti vaikui skubią pagalbą, turėtų pagalvoti apie PALS sertifikato vertę. Tai gali apimti:
- Licencijuoti medicinos specialistai, ypač tie, kurie rūpinasi vaikais
- Vaikų šeimos nariai, turintys pastebėtų rūpesčių
- Bendruomenės nariai, kurie dažnai bendrauja su vaikais, pavyzdžiui, mokytojai ir treneriai
- Šio tipo įgūdžiai gali būti naudingi bet kuriam vaikų priežiūros paslaugų teikėjui, įskaitant senelius, profesionalius vaikų priežiūros paslaugų teikėjus ir draugus bei šeimos narius.
Įvaldęs PALS algoritmas leidžia vaikams gauti geriausią įmanomą priežiūrą kai kuriomis blogiausiomis sąlygomis. Jei to nepadarėte, užsiregistruokite į PALS sertifikatą. Galite užpildyti mūsų BLS internetinis sertifikavimas dabar, kad pradėtumėte, arba galite atnaujinti PALS sertifikatą, jei jį jau turite. Norėdami rasti reikalingą priežiūrą, kreipkitės į Išplėstinį medicinos sertifikatą.