Orkaitės valymas smirda, tiesiogine prasme! Tai užima daug laiko, o komerciniai orkaitės valikliai yra toksiški. Taip pat nesinori šveisti užsispyrusių dėmių ir susikaupusių dėmių amžiams švelniais valikliais. Kai pakeičiau įprastus valiklius prie natūralių, mano sąrašo viršuje buvo sugalvoti, kaip valyti orkaitę.
Neturiu savaime išsivalančios orkaitės (tai gali būti gerai), todėl turėjau rasti lengvą, netoksišką valymo būdą. Štai kaip valyti orkaitę nuo viršaus iki apačios naudodami „pasidaryk pats“ valiklius. Be to, valymo patarimai tiems, kurie nori kažko dar greičiau ir paprasčiau!
Kaip valyti orkaitę natūraliu būdu
Jei esate kaip aš, jūsų orkaitėje retkarčiais (arba dažnai, mano atveju) orkaitės viduje apdegina maistas. Tada yra purslai ant šonų, sunkiai įveikiamos dėmės ir riebalai ant orkaitės durelių stiklo.
Mano orkaitė neturi savaiminio išsivalymo funkcijos, kaip kai kurios. Valandą valandėlę šluostyti orkaitę senamadišku alkūnių tepalu kišant pusę kūno į purviną virtuvės prietaisą taip pat neatrodė patraukliai.
Savaiminio išsivalymo parinktis yra vienas iš būdų išspręsti šią problemą, tačiau skaičiau, kad dėl didelio karščio savaiminio išsivalymo funkcijos elementai gali greičiau perdegti. Savaiminio išsivalymo ciklo metu orkaitė pasiekia apie 900 laipsnių pagal Farenheitą, o aukšta temperatūra gali sukelti kitų problemų. Savaiminio valymo metu orkaitės išskiria mirtiną anglies monoksidą, bet neaišku, kiek. Pakanka, kad ekspertai rekomenduotų išvėdinti kambarį arba išeiti iš namų, kol tai darote!
Kitas variantas – valyti garais šiltu vandeniu. Idėja yra ta, kad karštas vanduo suminkština nešvarumus, kad galėtumėte juos nuvalyti. Nors tai gali būti naudinga mažesnėms netvarkoms, ją reikia daug grandyti ir išvalyti.
Taigi, kol kas mano orkaitę išsivaliau savaime… aš!
Natūralus orkaitės valiklis: atakos metodai
Nesunku nekreipti dėmesio į nešvarią orkaitę. Tiesiog uždarykite orkaitės dureles ir apsimeskite, kad jos nėra (skirtingai nei mano nešvarių indų kriauklė… ah). Galų gale, visas iškeptas maistas veda į dūminę orkaitę! Pažiūrėjau į parduotuvės patvarius orkaitės valymo produktus ir nesužavėta. Jie pažadėjo lengvą netvarką, bet kainavo plaučius deginančius toksinus. Nieko nenoriu savo orkaitėje ar šalia mūsų maisto!
Laimei, yra keletas būdų, kaip išvalyti orkaitę be stiprių cheminių medžiagų ar daug šveitimo. Išbandžiau keletą natūralių variantų, kol rasiu puikų orkaitės valiklį: kepimo soda!
Kaip valyti orkaitę
Kai turėsite tinkamus valiklius, orkaitę išvalyti bus gana paprasta. Jei norite atlikti kruopščią valymo seansą iš viršaus į apačią, turite atlikti kelis veiksmus. Štai kaip tai padaryti!
Nuvalykite orkaitės lentynas
Valydami orkaitę nepamirškite apie orkaitės groteles. Jei jūsų nėra labai blogai, apipurkškite valymo tirpalu ir nuvalykite drėgna šluoste (daugiau apie mano mėgstamą valikliu rasite žemiau!). Sunkesnėms netvarkoms pabandykite per naktį pamirkyti šiltame vandenyje ir indų ploviklyje vonioje. Po mirkymo valymui naudokite naminius šveitimo miltelius ir indų ploviklį.
Išvalykite išorines duris
Orkaitės durelių vidus kaupiasi iškeptas ant riebalų ir maisto, tačiau užsiteršia ir išorė. Svarbu vengti šiurkščių valiklių, šveitiklių, plieno vatos ar kitų abrazyvinių medžiagų išorėje. Tai gali pažeisti paviršių ir sukelti įbrėžimų bei įbrėžimų.
Gerai veikia muiluotas vanduo ir drėgna šluostė. Jei jūsų orkaitė yra nerūdijančio plieno, tada geras pasirinkimas yra netoksiškas nerūdijančio plieno valiklis arba praskiestas actas. Naminis stiklo valiklis taip pat puikiai tinka daugeliui orkaitės išorės.
Nuvalykite viryklę
Šalia orkaitės tai gali būti mano nemėgstamiausias valyti paviršius. Pirmiausia įsitikinkite, kad viryklės paviršius yra kietas. Tai taip pat padeda nuvalyti actu bet kokias netvarkas ar išsiliejimus iš karto po to, kai jie įvyksta. Su mažais vaikais ir milijonu dalykų žongliruoti, nors kartais tai gali būti sunku!
- Jei turite plokščią stiklinę elektrinę viryklę, jas reikia specialiai apdoroti. Gali veikti švelnūs variantai, pavyzdžiui, šiek tiek indų muilo šiltame vandenyje. Įstrigusioms netvarkoms naudokite plastikinį grandiklį (gali veikti sena kreditinė kortelė). Pabandykite pamirkyti audinį praskiestame acte ir kelioms valandoms padėkite ant įstrigusio maisto. Tai padeda sušvelninti netvarką, kad ją būtų galima lengvai nuvalyti. Kai kurie šaltiniai taip pat rekomenduoja ant minkštos šluostės pasigaminti pastos su vandeniu ir soda, kad nuvalytumėte stiklines viryklės.
- Jei norite naudoti dujinę viryklę, pradėkite mirkant degiklius ir groteles muiluotame vandenyje. Jei turite nepadengtas ketaus groteles tada nedaryk mirkyti, nes jie surūdys. Jei turite senesnio tipo elektrinę viryklę, taip pat nuimkite ir pamirkykite po degiklio ritėmis esančias indus.
- Tada kruopščiai nuvalykite viryklės paviršių muiluotu vandeniu arba universaliu valikliu. Jei naudojate muilą, nuvalykite šiek tiek acto, kad pašalintumėte muilo likučius. Jei norite prilipti prie gabalų, išbandykite aukščiau minėtą šlapio audinio metodą.
- Nuvalykite padengtas groteles kriauklėje šiek tiek kepimo sodos arba muiluoto vandens.
Kaip išvalyti orkaitės vidų
Pirmiausia išimkite visus indus ar groteles iš orkaitės. Radau du skirtingus valiklius, kurie tikrai puikiai tinka orkaitės viduje.
Kaip valyti orkaitę su soda
Atrodo, kad tai paprasta, bet kepimo sodos pasta yra greitas ir paprastas būdas pašalinti orkaitės nešvarumus. Kepimo soda padeda šiek tiek palengvinti nelengvą orkaitės valymo užduotį. Štai viskas, ko jums reikia (tikrai!):
Prekės
- purškiamas butelis su vandeniu
- kepimo soda
Viskas, ką turiu padaryti, kad gaučiau spindinčią orkaitę, tai apipurkšti orkaitę vandens buteliu, kad ji būtų drėgna. Tada orkaitės dugną storu sluoksniu pabarstysiu soda. Taip pat galite pasidaryti pastą su kepimo soda ir vandeniu, o tada minkštu šepetėliu arba audiniu padengti orkaitės dugną ir šonus. Stenkitės, kad jis nepatektų ant kaitinimo elementų.
Štai procesas žingsnis po žingsnio:
Instrukcijos
- Apipurkškite orkaitės vidų vandeniu ir įsitikinkite, kad ji tolygiai drėgna. Ant orkaitės dugno užpilkite maždaug 1/4 colio sluoksnį kepimo sodos. Jei matote kokių nors sausų dėmių, purškite jį vandens buteliu, kol jis atrodys kaip pasta.
- ARBA sumaišykite kepimo sodą ir vandenį dubenyje, kad susidarytų biri pasta. Šiuo mišiniu aptepkite orkaitės dugną ir šonus.
- Palikite pastą kelioms valandoms, geriausia per naktį. Išjunkite orkaitę, nebent norite pamatyti mėgėjų specialiuosius efektus… Nerekomenduoju!
- Nuvalykite pastą šluoste arba senu rankšluosčiu. Visas nešvarumas ateis su juo!
- Jei nešvarumai tikrai iškepę, tai gali užtrukti keletą kartų.
Pastaba: prieš naudojant orkaitę svarbu įsitikinti, kad visi likučiai buvo visiškai pašalinti. Likusios kepimo soda gali rūkyti, jei liesis su kaitinimo elementu!
Kai kurie žmonės siūlo apipurkšti orkaitę baltuoju actu arba citrinos sultimis, kad būtų lengviau išvalyti orkaitę. Tačiau dažniausiai nemanau, kad tai būtina.
2 variantas: filialo pagrindai
Kepimo sodos metodas buvo vienas pirmųjų mano natūralaus valymo atradimų, tačiau nuo tada radau kitą man patinkantį variantą dar geriau!
Tai vadinama „Branch Basics“ ir būkite perspėti… seks, nes esu priklausomas nuo jų produktų. Seniai girdėjau apie šiuos valiklius, prieš juos išbandydamas (esu skeptikas). Aš mėgstu savo taupius naminius valiklius ir abejojau, ar jie gali būti tokie pat geri, kaip sakė kiti žmonės. Branch Basics yra valymo koncentratas, kurį galite naudoti beveik viskam.
Pasirodo, tai ne taip gerai… tai geriau! Jaučiuosi kvaila, kad taip ilgai laukiau, kol galėsiu tai išbandyti.
Štai istorija:
Didysis krosnies sprogimas
Viskas prasidėjo nuo to, kad turėjau gaminti didelei grupei, o orkaitėje turėjau daug bulvių. Skubėdamas buvau pamiršęs jas susmeigti šakute ir kelios bulvės sprogo. Žinoma, visos saldžiosios bulvės numetė lipnią netvarką ant krosnelės grotelių ir dugno.
Tai buvo dūminė, baisi netvarka. Taip pat buvo blogai, nes tai buvo prieš pat Padėkos dienos įmonės atėjimą ir man reikėjo, kad orkaitė kuo greičiau veiktų. Kepimo sodos metodas neveiks, nes prireikė kelių valandų, jei ne per naktį.
Nusprendžiau išbandyti savo naujus „Branch Basics“ pagrindus… Supratau, kad jei ji gali išvalyti orkaitę, ji gali padaryti bet ką!
Didysis atradimas…
Iš „Branch Basics“ koncentrato pagaminau koncentruotą mišinį ir išpurškiau orkaitę. Su nuostaba stebėjau, kaip iškeptas šlamštas tirpsta nuo šonų ir dugno. Greitai nuvalius šepetėliu ir mikropluošto šluoste, ji atrodė kaip visiškai nauja orkaitė! Tai tikrai pranoko kepimo sodos metodą.
„Pasidaryk pats“ diva pasiduoda…
Po to geriau patikėkite, kad nusipirkau 5 galonų kibirą jų koncentrato, kuris užteks metų metus.
Jei, kaip ir aš, galėtumėte naudoti ką nors, kas palengvintų ir palengvintų valymą, „Branch Basics“ turi nuolaidą „Wellness Mama“ skaitytojams. Naudokite kodą WELLNESSMAMA šioje nuorodoje ir gaukite 15% nuolaidą pradiniam rinkiniui pirmą kartą klientams.
Prisipažinsiu, kad dabar, kai turiu natūralių, jau pagamintų, kurie veikia, nebesitraukiu savo „pasidaryk pats“ valiklių. Kam kartkartėmis nereikia trumpos nuorodos? Be to, „Branch Basics“ pradėjo mama, kuriai reikėjo natūralių ir saugių valymo sprendimų. (Skamba pažįstamai!) Išgirskite istoriją šiame „Wellness Mama“ tinklalaidyje.
Kaip išvalyti orkaitę be stiprių chemikalų? Ar radote natūralų orkaitės valiklį, kuris jums tinka? Pasidalykite savo patarimais žemiau!